ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Отримання кадастрового паспорта на об’єкт нерухомості

Отримання кадастрового паспортаРеєструючи право власності на квартиру, будинок, котедж, дачу, гараж власники в ряді випадків стикаються з вимогою внесення свого об’єкта нерухомості на державний кадастровий облік.  Це необхідно для внесення основних характеристик об’єкта нерухомості в державну базу даних.  В результаті внесення об’єкта нерухомості на Кадастровий облік власнику видається Кадастровий паспорт об’єкта нерухомості. Присвоїти кадастровий номер на земельну ділянку ви можете на на этом сайте.

Кадастровий паспорт – це виписка, зроблена з державного кадастрового реєстру, державного кадастру нерухомості.  У ній перераховані основні характеристики об’єкту: адреса, найменування, призначення, ситуаційний план (розташування будинку на ділянці), поверховість, кадастровий номер і т.д.

Для отримання кадастрового номера при зверненні слід обов’язково зазначити в заяві, що вам необхідний саме кадастровий, а не технічний паспорт, т. к. технічні паспорти для реєстрації власності не приймаються.

Для будинку на дачній або садовій ділянці, будівництво якого не вимагає видачі дозволу, порядок дій такий: заповнена та завірена власником декларація про об’єкт нерухомості подається в БТІ.  Протягом семи днів готується кадастровий паспорт будинку і виробляється постановка на кадастровий облік, потім готовий паспорт передається до органу держреєстру для оформлення власності на будинок.

Будинок, побудований на ділянці, відведеній під індивідуальне житлове будівництво (ІЖБ) чи ведення особистого підсобного господарства (ЛПГ), вимагає більш складних кроків: власник повинен подати до БТІ проектну документацію на будинок, вона служить підставою для видачі кадастрового паспорта.  Якщо такої документації немає – БТІ проводить первинну технічну інвентаризацію, за результатами якої складається кадастровий паспорт будинку.

Кадастровий інженер є фізичною особою, яка одержала акредитацію на ведення кадастрової діяльності.  Він може працювати в штаті організації або бути індивідуальним підприємцем.  На сайтах підрозділів держкеєстру є списки акредитованих кадастрових інженерів.  Взаємодія здійснюється на підставі договору підряду, в якому узгоджується вартість робіт.

Кадастровим інженером складається технічний план об’єкта – основний документ, необхідний для отримання кадастрового паспорта.

Технічний план – документ нового зразка, що містить інформацію про будинок, необхідну для постановки на кадастровий облік, а також відомості, наявні в державному кадастрі нерухомого майна.  В обов’язковому порядку він має містити опис будинку на контурі земельної ділянки, прив’язку координат поворотних точок будинку на місцевості і супутникову фотографію.

Для отримання кадастрового паспорта будинку, побудованого на ділянці, відведеній під ІЖБ, є ряд можливостей.

При наявності проектної документації можна також звернутися в БТІ, там буде виготовлений кадастровий паспорт.

Якщо проектної документації немає, кадастровому інженеру потрібний технічний паспорт або заповнена декларація, а також кадастрова виписка щодо земельної ділянки.  З готовим технічним планом можна йти в кадастрову палату.

І ще один шлях: якщо немає дозволу на введення будинку в експлуатацію та проектної документації, звертайтеся в БТІ за первинною технічною інвентаризацією, за її результатами буде складено кадастровий паспорт будинку.

Для будиночків, побудованих на дачних або садівничих ділянках, кадастровий паспорт і раніше буде видаватися на підставі заповненої і завіреної власником декларації.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами