ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Нормативно-грошова оцінка землі

оцінка земліВийшло так, що надзвичайно важливе питання про перерахунок вартості грошової оцінки землі пройшло без участі представників підприємців, а значить, і без врахування їхньої думки з цього приводу. Чи розуміють депутати і представники влади, чим це обернеться?

Треба сказати, що навіть не всі підприємці знайомі з сухим терміном «нормативно-грошова оцінка землі», не знають, що він означає і який вплив на бізнес надає. Не кажучи вже про пересічних громадян, не надто досвідчених у тонкощах українського законодавства. Нормативно-грошова оцінка землі (НДО) – це елемент системи оподаткування, який є основою для всіх розрахунків по платежах за використання земельних ділянок. Зрозуміло, наскільки цей показник є важливим для бізнесу. Розмір НДО переглядається місцевою владою раз на 5-7 років. Отримати консультацію по тому як правильно здійснити нормативно-грошову оцінку землі можна тут.

За новими розцінками розміри орендної плати за землю для орендарів і платників податку «Плата за землю» для власників ділянок зросли б у 3-4 рази. Так, наприклад, кіоск, за який підприємець платив на рік 9 тис. грн., Тепер би обійшовся йому, як мінімум, в 27 тис.! Відчуйте різницю!

Горезвісне рішення депутатів під номером 3/40 необхідно було коригувати: витратити багато часу і сил, щоб переглянути базову вартість землі в бік зменшення. Між іншим, на це з бюджету виділили 95 тис. грн.

Профспілки мають намір з’ясувати обгрунтованість видачі дозволів на торгівлю в кожному конкретному випадку, а від архітектури – зажадати скласти план розміщення об’єктів торгівлі в місті. Слід узаконити все і всіх, тоді буде ясно, чи законно стоїть на своєму місці черговий сигаретний кіоск. Ось і джерело надходжень до бюджету, який напевно принесе чималі кошти.

У профспілках працівників малого та середнього бізнесу, впевнені, що депутати, приймаючи нові ставки нормативно-грошової оцінки, не замислювалися про наслідки для бізнесу, маючи на меті вичавити якомога більше з законослухняних підприємців та, таким чином, швидко наповнити бюджет. Такий похід не можна вважати правильним. Він ставить у нерівні умови підприємців, що працюють відкрито, і тих, хто фактично нічого не платить до бюджету.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами