ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Національна особливість української зарплати

зарплатаВчора з’явилася цікава статистична інформація із сусідньої Білорусі. Середня зарплата в Мінську в лютому нинішнього року виявилася на рівні 5 млн. 850 тис. білоруських рублів, що в перекладі становить близько 678 доларів. Середня зарплата в Києві становить 4688 грн., або 586 доларів. Різниця майже 100 доларів. Правда, незважаючи на таку оптимістичну статистику, самі білоруси чомусь воліють їхати на роботу до нас.

– Є статистика, а є об’єктивні чинники, – каже один мій знайомий білорус. – Якщо подивитися на кількість машин на ваших дорогах, то не можна повірити, що їх купили люди з такими зарплатами.

Не будемо вдаватися в подробиці, чому у нас люди, які мають сміховинні офіційні зарплати, будують будинки і купують дорогі авто. З тіньовими доходами як бізнесу, так і чиновників борються більше 20 років, але якось безрезультатно.

Тут цікаво інше, ставлення до власного добробуту громадян нашої країни і у сусідів. Не так давно став свідком розмови фахівців однієї з вітчизняних айтішних компаній. Кожен з них, за моїми оцінками, має дохід на 8-10 разів вище середньоукраїнського. Найсмішніше, що вони скаржилися на життя і на … відсутність грошей. При цьому за кілька хвилин до цього один говорив про купівлю квартири, а другий – машини.

Влітку під час відпочинку мені доводилося багато спілкуватися з хлопцями з Білорусії. Цікаво, що вони більш позитивно дивилися на рівень своїх доходів.

– У мене зарплата аж 600 доларів, – говорив батько двох дітей. – Ми не шикуємо, але на життя і раз на рік з’їздити на море в Крим вистачає.

– Як так можна жити, – заперечував йому другий мій знайомий з аналогічним складом сім’ї, але вже з Києва. – Тут на півтори тисячі не знаємо, як прожити.

Виходить, білоруси радіють своїм доходам, а наші скаржаться на більш високі. Адже вартість життя тут і там приблизно однакова. Після цього у мене склалося враження, що скарги на життя і постійне самоприниження – це якась національна особливість. З такою психологією важко буде побудувати щасливу країну.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами