ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Хто такий фінансовий директор?

фінансовий директорНа будь-якому підприємстві є велика кількість різних керівних посад: керівники підрозділів, виконавчий директор, генеральний директор, головний бухгалтер і, звичайно ж, фінансовий директор. Посада фінансового директора існує на будь-якому більш-менш великому підприємстві і є однією з ключових посад в компанії. Дуже часто фінансового директора називають правою рукою виконавчого директора. Посада може називатися по-різному – залежить від існуючої організаційної структури: фінансовий директор, заступник директора з фінансів, керівник департаменту фінансів і т.д.

Фінансовий директор вирішує всі питання, пов’язані з фінансами. А що пов’язано з фінансами? Та практично все. Взяти будь-яку функцію, існуючу в компанії і вона прямо або побічно впливає на фінансові показники. Продажі впливають на фінанси? Так. Закупівлі? Звичайно. Серцевина будь-якого промислового підприємства – виробництво – впливає? Самим безпосереднім чином! Тому фінансовий директор , так само як і виконавчий, займається майже всіма питаннями. ФД – це постійний учасник будь-яких нарад з будь-яких питань: виробничих, загальних, питань безпеки та ін.

Зважаючи на велику завантаженість фінансовий директор повинен бути людиною дуже працездатною, стресостійкою і багатозадачною. Він повинен швидко вміти переключатися з однієї справи на іншу і швидко приймати рішення на основі тієї інформації (не завжди повної), яка є в наявності. Не потрібно говорити, що права рука виконавчого директора компанії має одну найвищих зарплат, але він вартує цієї зарплати, оскільки є висококласним фахівцем у багатьох галузях: бухгалтерському / податковому / управлінському обліку, фінансовому аналізі, методах оцінки ефективності інвестиційних проектів, методиках мотивування персоналу , повинен бути гуру будь-яких фінансових схем. Як правило, фінансовий директор курирує більшість проектів, які існують на підприємстві, особливо проекти, пов’язані з впровадженням систем управлінського обліку, ERP-систем, систем оплати праці і т.п. Фінансовий директор повинен бути професійним комунікатором і ефективним керівником. Його здібності з делегування повноважень теж повинні бути на високому рівні. Також часто фінансовий директор займається страхуванням майна компанії і всіляких ризиків, тому він повинен добре розбиратися в страховій справі, мати уявлення про те, як можна знизити вартість страховки.

Підводячи підсумок, можна сказати, що фінансовий директор – один з найвпливовіших і висококваліфікованих керівників у будь-якій компанії.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами