ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як правильно купувати малий бізнес?

Бізнес для початківцівМалим бізнесом можна назвати бізнес, прибуток якого складає до 10 тис. доларів на місяць. Це можуть бути маленькі підприємства, які надають які-небудь послуги населенню, магазини чи кафе, різного роду торгівля на орендованих приміщеннях та інше. Так само сюди може відноситись інтернет-магазин і франчайзинг. У цих сферах рівень прибутку, зазвичай, буває лише до 5 тис. доларів.

Якщо інвестор вирішив купити бізнес або замислюється про мікрофінансування малого бізнесу, то він стикається з багатьма проблемами і йому цікаво, з яких причин здійснюється продажа бизнеса во Львове. До цих причин і ризиків можна віднести наступний список:

1. Бізнес має слабку організацію. А якщо власник бізнесу продасть бізнес, то даний бізнес взагалі може зникнути, тому що новий покупець не буде знати все досить чітко, як і з ким працювати.

2. Занедбаність бізнесу. За ним довгий час не стежили, через що тепер важко відновити колишній рівень бізнесу.

3. Прибуток бізнесу погіршується, а для внесення додаткових послуг і товару потрібні кошти.

4. Закінчується договір оренди приміщення, а продовження може бути проблемним. Така ж ситуація може відбуватися і з ліцензіями на ведення діяльності.

5. Розвивається небажана конкуренція, а для створення нових послуг і реклами потрібні кошти.

6. Висока і довгоочікувана окупність. Реальна окупність бізнесу може продовжитися в два рази більше, ніж це очікувалося на самому початку підприємницької діяльності.

З цього випливає, що половина бізнесів, виставлених на продаж, взагалі не можуть вважатися бізнесом. Так само чверть малого бізнесу, виставленого на продаж, не продасться за тією ціною, яка була призначена спочатку.

Як же правильно вибрати надійний бізнес? Коли ви знайшли бізнес, над яким зацікавились, звичайно ж, телефонуйте продавцю. Потім потрібно дотримуватися наступних кроків:

1. Підписати угоду, щоб не розголошувати інформацію. Продавець спочатку буде до покупця ставитися з побоюванням і не відкриє відразу ж всю інформацію.

2. Скласти фінансову модель бізнесу з тих даних, які ви отримали. Цього слід робити для того, щоб з’ясувати прибутковість і можливі ризики.

3. Оглянути зацікавлений об’єкт. Звідси вже можна порівнювати результат того, який ви проаналізували із ситуації, з інформацією яку ви отримали раніше. Переконайтеся в тому, чи відповідає ситуація складеному аналізу.

4. Якщо бізнес вас влаштовує, слід провести переговори і визначити точну суму, щоб не зірвати угоду.

5. Підписання угоди сторін про попередню купівлю-продаж бізнесу, який повинен завірити нотаріус.

6. Перевірити бізнес, чи немає він боргів та інших ризиків. Якщо з’ясується, що є борги, переглянути ще раз кінцеву вартість бізнесу.

7. Підготувати всі необхідні документи та укласти угоду купівлі-продажу.

8. Здійснити оплату – повну або поетапно, дивлячись, як домовилися з продавцем.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами