ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Малий бізнес і проблеми підприємців

своя справаБізнес на ринку в невеликому кіоску в даний час стає абсолютно невигідним. Причини повсюдного закриття цих торгових точок криються не тільки в тому, що навколо розвиваються і захоплюють сфери впливу гігантські компанії, а й у тому, що ростуть податки на дрібних підприємців. Хоча з екранів телевізорів ми чуємо, що у нас малий бізнес у країні всіляко підтримується, все актуальнішою стає послуга ліквідації ТОВ.

Отже, в останні п’ять років податки підвищуються вже втретє. Перший раз це було в 2010 році, коли податкові відрахування до пенсійного фонду сильно зросли. Тоді закрили свою підприємницьку діяльність багато таксистів, представники мережевого маркетингу, дрібні ремонтні майстерні і деякі невеликі торгові точки. Причому, закриття підприємницької діяльності, як і відкриття, коштувало їм грошей.

Картина виходила наступна: відстоявши в черзі в податковій на закриття діяльності, ці ж люди йшли в іншу чергу до органів соціального захисту, з метою оформити допомогу та доплати до мізерної пенсії. Адже вони не від надлишку коштів займалися підприємництвом, а від їх нестачі. Багато з них стали на облік як безробітні та оформляли допомоги по безробіттю.

Але власники кіосків тоді вистояли. Трохи підняли ціни, трохи затягнули пояси, дехто розширив асортимент товарів, але вони залишилися в бізнесі. Державі це сподобалося, і через рік відрахування до пенсійного фонду підняли ще в середньому 400 грн. Новий удар вже не витримали деякі кіоскери. Торгують біжутерією, гумками, шпильками, дрібними господарськими приладдям стали продавати свої кіоски або здавати в оренду, поступово згортаючи бізнес.

Знову в податкових органах вишикувалася черга на закриття діяльності, і люди пішли по тому ж колу: соцзахист, центр зайнятості, клопоти про субсидії і так далі. І це тільки початок, тому що рятуючи витрачені гроші на товар, який зараз в залишку, індивідуальні підприємці ще будуть триматися в першому-другому кварталі. А потім почнеться новий вал закриття підприємництва.

Цілеспрямована робота по знищенню малого бізнесу триває. Можливо, він такий малий цей бізнес, що його проблеми не видно високої влади? Ні, не в цьому справа, а в тому, що величезним корпораціям і мережевим структурам, потрібно відкрити додаткові можливості для отримання прибутку. А у тих, хто стоїть в холод і в спеку на ринку, цю можливість відняти.

Коли приймаються такі рішення на рівні уряду, створюється враження, що аналізу та прогнозування ніхто не робить і з усіх боків питання не вивчається. Як можна було не передбачити того, скільки негативних наслідків піде за таким підвищенням зборів з індивідуальних підприємців? Адже ці дії призвели до зростання показника безробіття, збільшили видатки держави на субсидії малозабезпеченим верствам населення, на виплату допомог з безробіття, на навчання продавців іншим професіям. На всі ці витрати витрачаються гроші платників податків, нікому не байдуже, куди вони йдуть.

Але не це головне. Головне долі людей. Втративши свої робочі місця, які вони самі для себе організували у важкі 90-ті, дрібні підприємці стали поповнювати ряди тих, хто живе за межею бідності. Хороші і працьовиті люди опинилися зі своїми сім’ями на самому низу соціальних сходів, завдяки бездарній економічній політиці держави.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами