ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Огляд ринку оренди офісів у Києві

офісне приміщенняЯкщо Вас цікавить оренда офісу в Києві, сподіваємося, що ця стаття принесе Вам практичну користь під час пошуку офісу.

Офіси, які пропонуються для здачі в оренду в м. Києві, умовно можна поділити на 4 типи:

1. Приміщення в окремих нежитлових будівлях – офісних (бізнес) центрах класу A, B, C, D. Ці приміщення найбільш пристосовані для розміщення в них офісів, оскільки часто в них вже зроблений ремонт, проведені потужні електро-та комп’ютерна розводки, встановлені системи кондиціонування і вентиляції. Офісні центри охороняються професійними фірмами, в них особлива система доступу відвідувачів. При багатьох достоїнствах найістотнішим «недоліком» офісних центрів є їх ціна, яка в центрі м. Києва іноді досягає 70-80 у.о. за 1 кв.м.

2. Офісні приміщення в нежитлових будинках. Це можуть бути адміністративні споруди, наприклад, колишні науково дослідні інститути (НДІ), складські або промислові будівлі, частина приміщень у яких обладнано під офіси і т.п.

3. Офіси в житловому фонді – квартири, житлові будинки, які використовуються під офіси. Оренда приміщень у житловому фонді часто дешевша, ніж вартість аналогічних площ в нежитловому фонді, але має свої нюанси в плані бухгалтерського обліку та оподаткування. Так, орендуючи квартиру, ви не зможете проплачені кошти списати на валові витрати.

4. Нежитлові приміщення в житлових будинках. Ці приміщення розташовуються найчастіше на перших поверхах, в підвалах (напівпідвалах), мансардах (горищах). Залежно від поверху, стану, наявності окремого входу відрізняється і розмір орендної плати. Оренда таких офісів цікава в першу чергу тим, чий бізнес пов’язаний з великою відвідуваністю і необхідністю вивісок.

Пропоновані в оренду офіси можуть бути як з наявністю ремонту так і без. Наявність ремонту має свої плюси і мінуси. Безперечним плюсом ремонту є те, що Ви можете в найкоротші терміни заїхати і почати роботу в орендованому приміщенні. Хоча знайти офіс в оренду, який повністю підходив би по всіх бажаних параметрах орендарю досить важко. Адже, найчастіше, сама фраза в рекламному оголошенні – «ремонт» або «євроремонт», далеко не завжди означає його наявність, або рівень ремонту може не відповідати Вашим очікуванням або вимогам. Якщо Ви вирішите орендувати приміщення без ремонту, то врахуйте, що по сформованій практиці Ви можете:

– Претендувати на ремонтні канікули (2-3 місяці не платити орендну плату і в цей період робити ремонт за свій рахунок);

– Вимагати проведення ремонтних робіт від власника за його рахунок;

– Претендувати на значне зменшення розміру орендної плати. При цьому орендодавець не повинен мати права на дострокове розірвання договору оренди;

– Фінансування ремонту 50/50 з власником приміщення.

І так, в першу чергу, перед початком пошуку офісу в оренду ми рекомендуємо Вам ознайомитися зі станом ринку комерційної нерухомості, тобто з інформацією де, за якою ціною і які саме офіси пропонуються на момент здійснення Вами пошуку. Для цього Вам необхідно буде вивчити ЗМІ, і інтернет-сайти, що спеціалізуються на рекламі комерційної нерухомості. На них може бути розміщена систематизована статистична інформація по оренді офісів, яка є показовою виключно за цінами, оскільки містить тільки розмір орендної плати, без вказівки таких параметрів як стан, метраж, кількість кімнат. Також, Ви можете самостійно ознайомитися з пропозиціями конкретних офісів і тим самим отримати вже більш детальну інформацію та відповідно скласти свою статистику за цінами.

Також перед початком пошуку оренди офісу вам необхідно визначитися з цілою низкою питань:

1) Граничні межі (максимальні і мінімальні) метражу приміщення, які Вам необхідно орендувати. При цьому ми б рекомендували Вам, якщо Ви плануєте розширювати штат, розглядати оренду офісу з більшою площею, ніж необхідна Вам на даний момент, оскільки наступний переїзд може Вам коштувати набагато дорожче, ніж переплата за цей офіс.

2) Кількість робочих місць, які Вам необхідно розмістити в офісі і необхідне Вам планування при оренді офісу також є ключовими. Це питання і попереднє нерозривно пов’язані між собою. Оскільки на одному і тому ж метражі залежно від планування і розмірів меблів (якщо такі у вас є), можна розмістити різну кількість співробітників.

3) Місце розташування офісу також є важливим питанням. При цьому Ви повинні враховувати, що оренда офісу біля метро і в центрі Києва (в районі пішохідної доступності) завжди коштує дорожче, ніж аналогічний офіс в місці, куди потрібно добиратися іншими видами громадського транспорту. Тому при обмеженому бюджеті на оренду офісу та при умові, що у Вас немає частої відвідуваності клієнтів, яким, природно, зручніше добиратися на метро, ​​можливо вашій компанії раціонально розглянути оренду офісу, який віддалений від центру і метро.

4) Бюджет, який Ваша компанія готова виділити на оренду офісу. При відповіді на це питання окрім власне суми, на яку ви розраховуєте необхідно враховувати:

a. – яким чином ваша компанія готова платити за оренду офісу – готівкою чи безготівково;

b. – чи є для вас важливим, щоб орендодавець був платником ПДВ;

5) Терміни, протягом яких Вам необхідно заїхати в офіс. Доцільно починати пошук офісу десь за два, півтора місяці до запланованої дати прибуття в офіс. Більш ранні терміни початку пошуку офісу в оренду можуть призвести до того, що офіс, який вам підійде по всіх параметрах, до моменту, коли ви будете готові підписати договір оренди, вже буде зданий. Більш пізній термін, може призвести до того, що ви не зможете знайти відповідне приміщення чи відповідне приміщення буде мати потребу в ремонті, а у вас не буде на його проведення часу.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами