ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Нотаріуси: які послуги вони надають в інтересах клієнтів?

НотаріусиЯкі дії в праві проводити (у відповідності з наявним статусом) нотаріус? У його компетенцію входить широке коло обов’язків. Засвідчення справжності документів, підписи та особистості людини – це все лише окремі випадки з практики осіб, уповноважених на проведення нотаріальних дій.

Постійними клієнтами нотаріальних контор є засновники різних товариств. Власники частково мають право передачі їх у якості застави іншим засновникам. Інша справа, що, у відповідність до вимог ФЗ № 14, угода, спрямована на відчуження частки (або ж її частини) статутного капіталу в обов’язковому порядку повинна бути відповідним чином завірена у нотаріуса. У переважній більшості випадків уповноваженою особою засвідчується купівля продаж частки, її заставу або ж дарування.

При дотриманні яких вимог можливий перехід частки статутного капіталу до іншої особи? Спочатку здійснюється нотаріальне оформлення угоди. Функціональними обов’язками нотаріуса є не тільки встановлення осіб клієнтів безпосередньо, які звернулися до нього, а й з’ясування право-і дієздатності їх представників, перевірка їх повноважень. Далі відбувається нотаріальне посвідчення договору – уповноважена на ведення нотаріальних дій особа зобов’язана засвідчити справжність підписів, поставлених під заявою, спрямованих в ЄДРЮО (про внесення відповідних змін до чинного реєстру).

На практиці може статися й таке, що завірити той чи інший документ необхідно терміново, при цьому клієнти не в змозі (по ряду об’єктивних причин) особисто прибути в контору. Питання вирішується досить просто: виклик нотаріуса в офіс є однією з найбільш затребуваних послуг від профільних контор. Кваліфіковані співробітники готові прибути за вказаною адресою не тільки в робочий час – при необхідності виїзди здійснюються в вечірні та нічні години, у вихідні та святкові дні. У ряді ситуацій саме час виступає в якості стратегічного ресурсу. Для виклику уповноваженої на ведення нотаріальних дій особи не потрібно особисто прибувати в контору. Досить зв’язатися з черговим менеджером по телефону або ж відправити заявку на корпоративний сайт компанії.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами