ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Хто вкрав 0,5 млрд. гривень у вкладників кредитних спілок?

Кредити готівкоюГлава кредитної спілки (КС) «Добробуд» в Донецькій області Сергій Гончаров три роки перебуває в слідчому ізоляторі. На початку 2010 року його затримали за підозрою в обмані вкладників на суму 110 млн. гривень. Всього у справі більше 3500 постраждалих.

«Наскільки мені відомо, вклади досі нікому не повернули», – зазначає виконавчий директор Донецької обласної асоціації кредитних спілок Микола Тищенко. Слідство за цим епізодом закінчили тільки минулого року. Суму привласнених коштів скоротили до 73 млн. гривень.

Шахрайство у кредитних спілках в Україні – не рідкість. У 2012 році Генпрокуратура відправила до суду вісім кримінальних справ (включаючи справу «Добробуду»), пов’язаних з діяльністю КС. Їх фігурантів підозрюють у привласненні 440 млн. гривень довірливих вкладників. Під нагляд слідчих потрапили відразу кілька великих організацій та їх засновники.

Кредитна спілка «Україна»*, Одеська область. Організаторів підозрюють в обмані 7000 чоловік і присвоєння 232 млн. гривень. Підозрюваних всього четверо. Двоє – досі у розшуку. Щоб компенсувати збитки вкладників, на майно організаторів КС наклали арешт на суму 300 млн. гривень. Схема шахрайства виявилася простою – засновники союзу підробили касові ордери і забрали гроші.

Кредитні спілки «Християнська злагода» і «Надія», Західна Україна. Ці союзи працювали відразу у восьми областях країни. Збитки від бурхливої діяльності прокуратура оцінила в 100 млн. гривень. Підозрюють у шахрайстві відразу 25 осіб, з яких 15 – вже під вартою. Решту відпустили під підписку про невиїзд. Вкладникам цього союзу, а їх 2240 осіб, майже пощастило – їм відшкодували 37900000 гривень. За решту 62 млн. гривень ще належить поборотися.

Кредитна спілка «Тринадцята зарплата», Київ. Слідство закінчено, прокуратура планує відправити справу до суду. У чому причина затримки? Підозрювані досі знайомляться з матеріалами справи. Правда, не всі. Двом з шести фігурантів вдалося сховатися. За час існування союзу, діяльність якого пов’язують зі скандальним київським пастором Сандеєм Аделаджею, свої гроші в організацію принесли 323 людини. Але бонусів вони не дочекалися, натомість позбулися 16,1 млн. гривень.

Кредитна спілка «Централь-старт», Закарпатська область. Двох організаторів КС вдалося затримати майже відразу. Їх підозрюють у привласненні 15 млн. гривень 352 вкладників. Суду фігуранти справи очікують під вартою.

Кредитна спілка «КОКС», Кіровоградська область. Чотири організатори союзу зібрали з вкладників майже 2,3 млн. гривень. Повернути свої гроші не змогли 143 людини. Зараз підозрювані перебувають під підпискою про невиїзд.

Кредитні спілки «Нова Скарбниця», «Скарбниця-Плюс», «Нова Скарбниця-Захід», Чернівецька область. Відразу три кредитні спілки організували чотири людини. Один з них знаходиться під вартою. Решті «пощастило» більше – вони під підпискою про невиїзд. Сума збитків – 1,1 млн. гривень. Однак, вкладники (384 особи) можуть відбутися легким переляком. На майно організаторів КС наклали арешт на загальну суму в 920 000 гривень. Якщо за рішенням суду його реалізують, збитки можна буде компенсувати.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами