ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Інвестиції в українську нерухомість в 2013 році: точки входу

купити квартируІнвестиції в нерухомість – вічна сфера інтересів успішних людей в усьому світі. Немає жодної людини зі капіталом понад 1 млн. дол., яка б не цікавилася вкладенням грошей у квадратні метри заради отримання прибутку.

В Україні ситуація особлива: над сектором інвестицій в нерухомість тяжіють серйозні політичні та валютні ризики, до яких особливо чутливі професійні інвестори (як місцеві компанії-девелопери, так і іноземні фонди).

І не дивно, що частка українського ринку в сукупному обсязі інвестицій в нерухомість в Європі в 2012 році, за розрахунками міжнародних консультантів, склала менше 1%.

Куди вкладати гроші на українському ринку приватним і професійним інвесторам: купити квартиру, чи комерційну нерухомість?

Як і колись, найбільш привабливими секторами залишаться торгівля і житло. Саме ці сегменти мають найбільшу ліквідність при будь-якому розвитку економічної ситуації. Криза 2008-2009 рр.. ще раз підтвердиkf їх «живучість».

Для професійних інвесторів реалізація ТРЦ у великих містах і девелопмент житла середнього цінового сегменту – перспективний напрямок інвестицій.

Наприклад, операція з продажу першої черги Ocean Plaza в Києві російським інвесторам – приклад успішної «точки виходу» для великих інвесторів в українську комерційну нерухомість. Рівень забезпеченості торговими центрами українських міст-мільйонників – 200-250 кв. метрів на 1000 осіб, що в два-три рази нижче, ніж у європейських містах-аналогах.

Дані по операціях з житловою нерухомістю великих міст в Україні демонструють помітну позитивну динаміку в двох економічних центрах країни. У Києві та Донецьку в 2011 році зафіксовано 23267 і 32992 угод купівлі-продажу відповідно, що свідчить про підвищення активності покупців – важливому сигналі до початку підвищення цін продавцями.

Форми входу на ринок інвестицій для приватних інвесторів у житло – новобудови надійних забудовників у великих містах (Київ, Донецьк, Дніпропетровськ) і курортах (Крим, Одеса) для подальшої здачі в оренду. Дохідність від здачі в оренду квартир в Україні в 2013 році буде як і раніше вищою і європейських аналогів, і Москви на три-чотири і два-три пункти відповідно. У великих українських містах цілком реально отримувати 7-8% річних при тривалій здачі міської чи сезонної курортної нерухомості.

Спекулянтам, які заробляють на перепродажах квартир, простору для маневру небагато: 7-процентне податкове навантаження при угоді з перепродажу квартири – серйозне обмеження.

Другий привабливий формат входу на ринок для приватних інвесторів – придбання якісних об’єктів стріт-рітейлу на центральних вулицях великих міст. На тлі стабільних ринків Лондона, Парижа і Мюнхена, де середня ставка капіталізації торгових площ становить 5-6%, і московських 9-10% якісні об’єкти на вулицях Києва можуть принести при купівлі в 2013 році 12-14%.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами