ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як вигідно спланувати відпустку в цьому році?

відпусткаПора вже літню відпустку планувати. Графік з колегами обговорити, економні варіанти вибрати – тим більше що туристичні агенції заманюють знижками за раннє бронювання. Які новинки очікують українців у цьому сезоні?

Віз додасться і зменшиться

Хорватія.  Тут безвізова малина закінчилася.  Влітку 2013 року Хорватія офіційно вступає до Євросоюзу. І з 1 квітня нам доведеться оформляти візу в консульстві цієї балканської країни.  Віза буде національною хорватською, а не шенгенською – тобто в сусідню Венецію або Словенію вас по ній не пустять. Послаблення лише одне: якщо у вас є діючий Шенген, з ним можна поїхати до Хорватії, не оформлюючи тамтешню візу.  Але й такий фокус можливий лише до 1 липня.

Взагалі-хорвати могли б піти по шляху Кіпру – острів давним-давно числиться в ЄС, але при цьому не входить до Шенгену.  І кіпріоти знайшли зручну для всіх лазівку: перед поїздкою треба отримати в Інтернеті так звану про-візу.  Практично моментально безкоштовно.  Роздруковуєте, і летите з цим папірцем, а в аеропорту отримуєте штамп у паспорті.  Все за законом і всім добре.

Греція.  Через економічну кризу греки готові ставити візи так само запросто, як у Єгипті.  Ти їм 35 євро на кордоні – вони тобі штамп у паспорт.  Ідею вже випробували минулого літа.

Для експерименту обрали п’ять островів: Родос, Кос, Самос, Лесбос і Хіос.  Вони розташовані в Егейському морі, неподалік від берегів Туреччини, і з Туреччини туди ходять пороми.  Екскурсантам греки дали можливість отримувати візи безпосередньо в порту.  Розрахунок зрозумілий: дивись, сподобається у нас, майбутнім літом не в Анталью поїдуть, а на Родос.

Також продовжила на рік безвізовий режим з Україною Македонія.

Зміна напрямків

Згідно з прогнозами туроператорів, цього року уподобання наших співгромадян поміняються.  Замість Єгипту, де знову неспокійно, народ поїде до Європи.

За словами президента Асоціації лідерів турбізнесу України Йосип Андрик, більше надій покладається на Україну, Туреччину, Грецію, Іспанію, Чорногорію, Болгарію, а також ОАЕ, Таїланд і Емірати.

За прогнозами експертів, у півтора разу може зрости популярність Греції.  Туди вже збираються направляти додаткові чартери з таких міст, як Маріуполь і Запоріжжя.

А от попит на Єгипет, Туніс і Хорватію буде падати.  Перші дві країни – через хвилювання, остання – через візову політику.

Правда, на травневі скупатися в Європі не вийде.  У Туреччині, Греції, Іспанії, на інших середземноморських курортах і на нашому Чорному морі купатися на початку травня ще холодно.  За пляжним відпочинком в цей час – ось куди: Єгипет, Ізраїль, Емірати, Таїланд та інші країни Південно-Східної Азії.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами