ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Ведення сімейної бухгалтерії

Ведення сімейної бухгалтеріїНавряд чи сьогодні знайдеться людина, яка скаже, що планування сімейного бюджету – це дурість і пережиток минулого. В умовах сучасного суспільства, коли перед нами відкрито величезна кількість найрізноманітніших можливостей щодо поліпшення побуту, грамотний розподіл коштів залишається дуже актуальною проблемою. Не кожна сім’я може дозволити собі здійснювати великі покупки, більшості доводиться економити або користуватися послугами кредитування, щоб здійснити свою мрію. Але навіть якщо ви не плануєте серйозних покупок в найближчому майбутньому, стежити за поточними видатками дуже важливо. Старовинна російська приказка вчить нас, що гроші люблять рахунок. Якщо не вести облік своїх доходів і витрат, можна запросто пропустити момент, коли гроші закінчаться.

Ведення сімейної бухгалтерії вважається нормальним явищем для західних країн, де люди вже давно усвідомили необхідність економії для досягнення своїх фінансових цілей. Наші співвітчизники почали наслідувати приклад іноземців порівняно недавно. Економісти пояснюють цей феномен тим, що ще кілька десятків років тому планувати сімейний бюджет було набагато простіше: фінансова ситуація в Радянському Союзі не дуже розташовувала до довгострокового планування серйозних покупок. Сьогодні ж перед кожною сім’єю відкрито величезна неоране поле можливостей. От тільки велика кількість доступних фінансових продуктів, якими користується кожна сім’я, істотно ускладнює планування домашнього бюджету.

Дійсно, сьогодні на пластикові карти переводять не тільки заробітну плату, але й пенсії і навіть студентську стипендію. Встежити за надходженнями коштів на всі ці карти, а також за їх витратою неймовірно складно. Адже при плануванні сімейного бюджету необхідно враховувати також витрати за кредитами: іпотечними, автомобільним, споживчим і т.д., доходи від вкладів і дивідендів. Але і це ще далеко не все: практично в кожній сім’ї заведені електронні гаманці Web Money, QIWI і ін. Транзакції з цих гаманців також необхідно «брати на олівець» при плануванні бюджету. Уявіть, як важко в таких умовах вести сімейну бухгалтерію, особливо якщо врахувати, що всі перераховані фінансові продукти надані, як правило, різними банками.

Як же справляються з веденням сімейної бухгалтерії на Заході, адже в розвинених країнах кількість фінансових продуктів ще більше? Все дуже просто: більш просунуті в інформаційному плані іноземці вже давно активно використовують системи управління особистими фінансами (PFM), які тільки починають з’являтися в нашому сегменті глобальної мережі. PFM-ресурси дають користувачам можливість забути про ручне введення даних про вчинені транзакції. Автоматизовані сервіси збирають інформацію про стан рахунків клієнтів через системи дистанційного банківського обслуговування, в зручній формі надають їм дані про прибуткові і видаткові операції, розбиваючи їх на групи, малюючи графіки та діаграми.

Виходить, що ведення сімейної бухгалтерії сьогодні може бути практично повністю автоматизовано. Системи управління особистими фінансами роблять левову частку роботи по збору інформації та її аналізу, людині ж залишається тільки прийняти рішення, на чому можна заощадити в майбутньому, як розподілити фінанси, задовольняючи всі споживчі потреби. До всього іншого, «розумні» PFM-ресурси допомагають своїм користувачам формувати фінансові цілі і підказують оптимальні шляхи їх досягнення. А це, погодьтеся, і є головною метою ведення сімейної бухгалтерії.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами