ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як вивести електронні гроші WebMoney на банківську картку?

ВебманіВиявляється, робота в Інтернеті багатьох лякає крім усього іншого і незнанням того, як віртуально зароблені гроші перетворити на реальні банкноти. А тим людям, які збираються отримувати електронні гроші лише зрідка, і ніколи раніше не мали справу з Інтернет-платежами, взагалі складно в цьому розібратися. Мова піде про систему WebMoney, так як саме вона найпопулярніша в Україні, тому що працює і з гривнями, і з рублями, і з доларами, і навіть з євро.

Зареєструватися в системі WebMoney і отримати свій персональний ідентифікатор (WMID) можна на сайті webmoney.ua. Потім вам потрібно завантажити кіпер (рекомендую Keeper Classic) і створити в ньому гаманці. Зазвичай процедура реєстрації аккаунта, установки кіпера і створення гаманців ні в кого проблем не викликає. А от далі починаються питання: як отримати гроші і як вивести їх в реал? Отримати гроші на віртуальний гаманець дуже просто – досить повідомити відправнику коштів номер вашого гаманця з буквою-ідентифікатором валюти (Z, U або R). А от як вивести їх потім в реал – про це і піде мова далі.

Отже. Виводити кошти ви можете за допомогою сервісів, наприклад на пластикову картку ПриватБанку. Це дуже популярний банк в Україні, відділення та банкомати є навіть у маленьких містах і селищах. ПриватБанк має зручну систему управління картами і рахунками під назвою Приват24. Але для виведення коштів прив’язувати до неї свою карту зовсім необов’язково, достатньо знати її номер (якій вказується на лицьовій стороні). Перед тим, як перший раз вивести кошти, доведеться зробити кілька дій. Але їх потрібно буде зробити всього лише один раз, потім вивід буде здійснюватися моментально, а сама операція буде займати від сили хвилину-дві.

1. Отримати картку ПриватБанку в його відділенні. Ви можете отримати доларову або гривневу карту, дивлячись, яка валюта вам зручніша. Гривні з карти ви можете знімати як в банкоматі, так і в касі банку; долари – тільки в касі банку. Досить відкрити карту низького зразка – Maestro. Можете, звичайно, відкрити Mastercard / Eurocard або Visa, але вони коштують помітно дорожче (і чекати їх потрібно два-три тижні), зате і свободи з ними більше. Але для звичайного виведення коштів буде достатньо звичайної Cirrus / Maestro. Вони бувають різні. І постійно ПриватБанк випускає нові види. Раніше були миттєві карти (Миттєва), видавалися відразу ж. Можливо, зараз на їх зміну прийшли якісь інші. Але від назви карти їх тип (Maestro) не змінюється. При замовленні карти можете відразу підключити послугу SMS-банкінгу (повідомлення про приходи / витрати по карті).

2. Після реєстрації в системі WebMoney вам дають атестат псевдоніма. З ним ви скуті по руках і ногах. Щоб мати можливість виводити кошти на банківські карти, вам необхідно отримати формальний атестат. Він видається безкоштовно і моментально. Для цього вам лише необхідно заповнити особисті дані. Вводити обов’язково тільки свої дані – точніше ті, на які ви реєстрували картку в банку. Отже, запускаєте кіпер, а потім відкриваєте сторінку https://passport.webmoney.ru/asp/aProcess.asp і потрапляєте в Панель управління атестатом. Там поруч із блоком «Персональні дані» натискаєте кнопку “Змінити” і заповнюєте форму. Поля, обов’язкові до заповнення, відзначені червоною зірочкою. Поля, рекомендовані до заповнення, відзначені синьою зірочкою. Раджу заповнити всі, але приховати їх, поставивши напроти кожного поля галочку «Не показувати». Також краще уважно прочитати рекомендації на сторінці перед вчиненням дій.

3. Тепер переходимо безпосередньо до отримання атестата. Знову заходите в Панель управління атестатом і в блоці «Атестат» натискаєте на «Отримати формальний атестат». Формальний атестат видається безкоштовно учаснику системи WebMoney після введення їм паспортних даних (ви ввели їх в попередньому кроці). Він дозволить вам вводити / виводити кошти банківським платежем, через системи грошових переказів або на дебетову банківську карту.

4. І останнє, що потрібно зробити, це завантажити скан-копії паспорта в Центр Атестації WebMoney. Це робиться тут: https://passport.webmoney.ru/asp/bMyDoc.asp (пункт меню «Ваші документи” у Панелі керування атестатом). Не обов’язково сканувати паспорт, можна зробити його чіткі кольорові фотографії і трохи зменшити їх (розмір одного файлу не повинен перевищувати 1 Мб). Слід надати копії сторінок з фото, ким виданий паспорт і сторінку з пропискою. Дані в паспорті, у персональних даних атестата і дані банківської картки повинні в точності збігатися. Раджу уважно прочитати рекомендації на сторінці перед вчиненням дій. Перевірка може займати до семи днів, але на практиці зазвичай виходить 1-2 дні (якщо не потрапляють вихідні). Про проходження перевірки вам повідомлять поштою, або ви самі можете періодично заглядати на сторінку з документами. Зелений колір тексту означає, що документи пройшли перевірку.

Тепер переходимо до самого приємного – виведення webmoney на карту приватбанка. Вивести кошти дуже просто. На головній сторінці обміннка у формі обміну вибираємо напрямок. Скажімо, у вас є електронні рублі, а вам потрібно отримати на карту гривні. Для цього в першому списку вибираєте Webmoney WMR, а в другому – Приватбанк UAH. У верхньому полі вписуєте суму, наприклад, 1000 рублів (поруч вам напишуть, скільки має бути на гаманці з урахуванням комісії WebMoney). Після введення суми ви побачите в нижньому полі, скільки ви отримаєте на карту. Якщо у вас є якась знижка, то додаткову суму ви побачите дрібним шрифтом трохи нижче. Все, натискаєте “обміняти”. Кіпер у цей момент повинен бути запущений. Далі заповнюєте всі поля реальними даними, ставите галочку на згоді з правилами обміну і клікаєте “Далі”. Далі все просто – вводите каптчу, підтверджуєте свої дії і здійснюєте платіж. Перший висновок через обмінник буде проведено операторами вручну, щоб перевірити достовірність ваших даних (особисті дані при обміні повинні збігатися з даними банківської карти), тому це займе годину-дві (у робочий час). Усі наступні обміни будуть проводитися моментально в автоматичному режимі.

Якщо ви підключили SMS-банкінг, то вам прийде повідомлення про те, що гроші зарахували на карту. Тепер можна йти знімати гроші в банкомат або в касу ПриватБанку. Зняти можна в банкоматі будь-якого банку, але комісія щось в районі 3-4%. Якщо знімати в банкоматі ПриватБанку, то комісія всього 1%, якщо в касі, то комісія 5 гривень. Тобто, якщо невелика сума, то вигідніше знімати в банкоматі, якщо більша – то в касі. Але можна і не знімати, так як карткою зручно розплачуватися в багатьох магазинах (навіть у невеликих). Можна мати дві карти – на одну виводити великі суми і збирати кошти, а на іншу виводити по 200-300 гривень для здійснення дрібних покупок.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами