ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Прийняття закону про заборону фінансових пірамід не зможе реально усунути проблему фінансового шахрайства в Україні – експерти

фінансова пірамідаЗаконопроект “Про заборону фінансових пірамід”, розроблений Нацкомфінпослуг, в нинішній редакції не зможе вирішити проблему такого виду шахрайства, – вважають експерти. При цьому, крім того, що цей закон не усуне проблему фінансових пірамід в Україні, під його дію можуть потрапити кредитні спілки та компанії з мережевого маркетингу.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг представила розроблений та поданий в Кабмін законопроект «Про заборону фінансових пірамід в Україні». Основними нововведеннями даного законопроекту є нормативне визначення поняття «фінансова піраміда», а також положення про введення кримінальної відповідальності за організацію та сприяння діяльності фінансових пірамід шляхом внесення відповідних змін до Кримінального кодексу. «Автори законопроекту пропонують визначати фінансову піраміду як метод залучення та / або використання будь-яким способом фінансових активів учасників фінансової піраміди в обмін на можливість отримати фінансову вигоду за рахунок перерозподілу фінансових активів, залучених від інших учасників фінансової піраміди», – розповідає адвокат Юлія Божко.

Втім, юрист звертає увагу, що, незважаючи на необхідність законодавчого врегулювання діяльності сучасних видів фінансових пірамід, законопроект потребує суттєвого доопрацювання.

«Проект Закону має ряд неврегульованих питань, що призведе до руйнування законної підприємницької діяльності та залученню невинних осіб до відповідальності», – говорить глава правління Інтернет Асоціації України Тетяна Попова в інтерв’ю на сайті dengi20.com.

«Це дуже умовний закон і навряд чи він повністю викоренить такий вид шахрайства», – погоджується Ерік Найман, фінансовий аналітик.

Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру, також вважає, що цей закон нічого не вирішить так як тільки Мавроді реально рекламує, що це фінансова піраміда.

«Введення на законодавчому рівні обмежень діяльності фінансових пірамід дозволить знизити їх кількість, але не усунуть остаточно, оскільки стрімкий розвиток технологій буде створювати нові можливості для організації фінансових пірамід (наприклад, контрольованих за кордону через мережу інтернет)», – підсумовує юрист Юлія Божко.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами