ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon До осені курс гривні може опуститись до рівня 8,6 грн./дол. – експерти

Курс валют сьогодніЦе може відбутися, якщо буде зупинено програму кількісного пом’якшення в США, на ринках впаде рівень ліквідності, інтерес інвесторів до ризику значно знизиться і вони не будуть здійснювати купівлю наших євробондів. У такому випадку надати необхідну валюту зможе лише МВФ. А фонд робить пропозицію Україні вирішувати проблему платіжного балансу з допомогою девальвації гривні.

Крім того, у другому півріччі Україна повинна виплатити серйозні суми за зовнішніми боргами: у серпні нам необхідно кредиторам повернути $1,221 мільярда, у листопаді – $1,331 мільярда. Тому до осені курс гривні відносно долара має всі шанси опуститись до позначки 8,6 грн./$, а до кінця року – 8,7 грн./$ і нижче.

Мало того, в наступному році гривня продовжить своє падіння. Відповідно до прогнозів експертів валютного ринку, 2014 року середньорічний курс гривні буде приблизно дорівнювати 8,84 грн./$, а до грудня валюта США зміцниться до 9-9,4 грн./$. Дефіцит торговельного балансу України залишатиметься досить високим, а поточний рахунок буде від’ємним.

На додачу, в 2014 році розпочнеться виборча кампанія на посаду президента, я цей факт знову підігріє девальваційні очікування населення. В результаті Кабінету Міністрів доведеться брати нові борги, якщо не на зовнішньому ринку, то, принаймні,  на внутрішньому. Уряд вже давно черпає гроші з депозитів українського населення, це він робитиме і надалі. На сьогодні українські банки вже дали позику уряду біля 15% депозитного портфеля громадян у валюті ($4,75 млрд). Вони були потрачені на погашення боргів або продані на міжбанківському ринку імпортерам, які теж переказали ці кошти за кордон. У цій схемі не було б нічого негативного, якби не одне але: кабінет міністрів не заробляє у валюті. Цей борг він може  лише рефінансувати.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами