ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Через обвал цін на золото НБУ втратив 213 мільйонів доларів

ціни на золотоЗапас золота в резервах Нацбанку України становить 36,1 тонни. Його загальна вартість знизилася на $213 мільйонів через падіння цін на золото в квітні цього року. Станом на 17 квітня вона склала $1,617 мільярдів.

Наша держава потрапила під обвал цін на золото якраз в той період, коли її активи в золоті досягли максимальних значень з початку цього століття. Протягом минулого року Національний банк збільшив золоті обсяги в резервах більше ніж на 7 тонн. Його частка підвищилась з 4,3% до 7,7%.

Світові центральні банки відреагували на падіння цін на золото по-різному. Так, голова центрального банку Шрі-Ланки заявив, що зменшення цін дає можливість державам підвищувати свої золоті резерви. Одночасно існує ризик того, що сьогоднішній обвал може означати початок довгострокової тенденції, при якій інвестиції в золото будуть збитковими.

Які дії в такій ситуації прийме український центральний банк, поки точно невідомо. На початку року він робив заяви про плани продовжити збільшувати золоті резерви за рахунок придбання золота на внутрішньому ринку. У будь-якому випадку аналітики радять Національному банку не панікувати і не продавати актив, який падає в ціні.

Нагадаємо, на початку тижня ціна на золото на світовому ринку опустилась нижче рівня 1400 доларів вперше з березня 2011 року. На ринку дорогоцінних металів таку ситуацію учасники торгів називають панікою і повідомляють, що падіння цін на золото відбувався за відсутності об’єктивних причин.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами