ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як вибрати принтер для офісу?

принтер для офісуСьогодні принтер можна сміливо назвати технічною необхідністю будь-якої організації. У кожному сучасному офісі постійно виникає необхідність роздрукувати великий обсяг документів, листів, графічних чи фотозображень, якість друку яких може позначитися не тільки на ефективності роботи співробітників, але також на діловій репутації компанії в цілому. Навряд чи солідні клієнти або потенційні партнери будуть в захваті від нечітко надрукованих текстів чи «змазаних» картинок. Тому вибирати принтер необхідно дуже уважно, враховуючи безліч параметрів.

Основне завдання при виборі принтера – чітко визначити список його майбутніх робочих обов’язків. Пристрій для друку найякісніших фотографій напевно буде малопридатним для видачі 10000 сторінок тексту на місяць і вже точно виявиться невиправдано дорогим для простого документообігу. Не буває унікальних принтерів «на всі випадки», кожна окремо взята модель націлюється на виконання суворо визначених функцій. Якщо вам потрібен друк звичайних чорно-білих документів – то цілком підійде лазерний принтер, фотографій – струменевий фотопринтер.

Приймаючи рішення на користь лазерного чи струменевого принтера, важливо розуміти головні плюси і мінуси цих друкованих пристроїв.

Лазерні принтери менші за розміром, рідше вимагають заправки і заміни картриджа. Але вони обходяться занадто дорого в «кольоровому» варіанті (з чотирма картриджами і більше) і не сприймають глянсовий, крейдований і тиснений папір. Зате для друку монохромних документів кращого виконавця для офісу не знайти. Необхідно тільки хоча б приблизно розрахувати обсяги друку на місяць і підбирати лазерний принтер пропорційно вашим потребам. Перевищення рекомендованого навантаження, зазначеного виробником, може викликати поломку деталей і швидкий знос друкованого барабана – однієї з найдорожчих частин принтера.

Якщо ж вам потрібен струменевий принтер, найважливішими показниками будуть роздільна здатність, кількість сторінок на хвилину, ємність і вартість витратних матеріалів. Для кольорового струменевого принтера краще вибирати модель з окремими картриджами: якщо закінчиться чорнило якогось одного кольору, змінити потрібний картридж і простіше, і дешевше. У будь-якому випадку пам’ятайте про майбутні додаткові витрати на матеріали, які за ціною – залежно від потреб принтера – можуть відрізнятися в десятки разів. Купуючи «струйник» Ви можете прикупити до нього СНПЧ. Система безперервної подачі чорнила дозволить Вам заощадити на кольоровому друці і дозволить рідше думати про закінчені картриджі.

Другий базовий критерій вибору офісного принтера – продуктивність, а саме швидкість друку за хвилину. Кращі моделі принтерів видають близько 50 сторінок, і при цьому час виходу першої сторінки мінімально (від 9 сек.). Кольорові принтери здатні друкувати 4-12 сторінок / хв., І при роботі з тиражами візиток, запрошень, бланків і т.д. різниця ця буде вимірюватися у годинах.

Звідси непрямо випливає і третій критерій хорошої покупки – додаткові налаштування і функції принтера. Наприклад, наявність у принтері жорсткого диска значно прискорить друк однотипних, шаблонних бланків і документів без посередництва комп’ютера. Також ефективно для прискорення роботи та наявність дуплексу – пристрою двостороннього друку. Подальша обробка документів може вимагати різних сортувальників, дироколів, брошурувальників в принтері.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами