ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Вплив центральних банків на курси валют

НацбанкЦентральний банк – це основний інструмент впливу держави на валютний ринок. Буває так, що держава декларує абсолютне невтручання головного національного банку в валютообмінні операції через купівлю і продаж іноземних валют на міжнародному ринку Форекс. У цьому випадку курс внутрішньої валюти перебуває в стані так званого «вільного плавання».

У теорії така фінансова політика, звичайно, має місце бути, однак на практиці спостерігається дуже і дуже рідко. Справа в тому, що держави з плаваючими курсами найчастіше все-таки намагаються поволі вплинути на обмінний курс національної грошової одиниці шляхом як фінансових операцій на валютному ринку, так і інших методів. У цьому випадку, зрозуміло, потрібно говорити вже не про «вільне», а про «брудне плавання» курсу національної валюти.

Регулювання валютного курсу здійснюється державою з метою зростання споживання і поступального розвитку внутрішнього виробництва. При цьому, як правило, використовується непряме і пряме регулювання. У першому випадку це робиться через обсяг перебування в обігу грошей, фіскальну політику, рівень інфляції і т.п. У другому випадку – через дисконтну політику і валютні інтервенції на внутрішньому і зарубіжних валютних ринках.

Суть валютної інтервенції полягає в різкому викиді на ринок Форекс або настільки ж різкому вилученні з нього істотних обсягів національної валюти. Зазвичай вихід центральних банків на валютний ринок здійснюється опосередковано – через уповноважені комерційні банки. Тому що мова йде про дуже великі обсяги, що обчислюються у багатьох мільярдах, не дивно, що подібні дії призводять до потужних рухів валютних котирувань. До речі, якщо вам потрібно купити банківське або касове обладнання то все необхідне ви можете знайти на сайті http://www.uniservice.dp.ua/.

В якості ілюстрації можна навести приклад, коли у 1998 році Банком Японії (Bank of Japan) було проведено декілька істотних валютних інтервенцій з метою запобігання подальшого здешевлення ієни по відношенню до долара Сполучених Штатів. На валютний ринок за короткий період були викинуті десятки мільярдів доларів США, що негайно призвело до помітного падіння курсу американської валюти проти ієни.

У тому випадку коли державі необхідно знецінити (девальвувати) національну валюту, то центральний банк збільшує пропозицію емітування ним валюти на валютному ринку Форекс. Найчастіше це робиться шляхом додаткової емісії. У тому ж випадку, коли потрібно підняти в ціні національну грошову одиницю, центральним банком проводиться її масована скупка. Здійснюється вона за рахунок національних золотовалютних резервів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами