ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Чи варто оформляти договір з господарем при оренді квартири?

оренда квартириМова в даній замітці піде не про добову оренду квартир, а про довгострокову. З першого погляду може здатися, що це не вигідно. Але, існує ряд переваг в довгостроковому плані.

1. Договір оформлений без нотаріуса

Існує два варіанти укладання договору:

Перший варіант – це оренда квартири з використанням договору, підписаного тільки орендарем і наймачем. Такий договір, незважаючи на усталену думку, у багатьох випадках має юридичну силу. Закон говорить про те, що можна укладати договір на здачу квартири в оренду без нотаріуса на строк до 3-х років. У реальності, термін здачі набагато менший, часто здають в оренду квартири щонайбільше на півроку-рік, а потім продовжують договір. Роблячи так, жителі, які намагаються зняти квартиру, отримують не зовсім вигідні для себе умови. Надалі, при переукладенні договору на ту ж саму квартиру, сума орендної плати може істотно підвищитися.

При наявності прописаної в договорі орендної плати, підняти її господареві житла практично неможливо. Сміливо припиняйте будь-які такі спроби, посилаючись на договір.

У великому місті є люди, які і зараз платять по 100-150 доларів за трикімнатну квартиру в центральних районах міста. Вся справа в тому, що кілька років тому, вони уклали договір на оренду із зазначенням ціни. Найцікавіше, що орендар може звернутися до суду, якщо його змушують підняти орендну плату.

Виселити ж силою когось неможливо. Якщо квартира знаходиться в оренді, розпоряджається нею орендар. Господар квартири не може навіть увійти в неї без його дозволу. Якщо ж таке сталося, то треба відразу звернутися в міліцію.

Не дивлячись на це, у обопільного договору, скріпленого тільки підписами, існують і недоліки. Основний з яких – можливе неправильне, з юридичної точки зору, оформлення договору. У його тексті можуть виявитися тонкощі, що дають, переваги орендарю в разі подання до суду.

2. Договір з нотаріусом

Існує два види нотаріусів – державні і приватні. Робота з кожним типом нотаріуса має свої особливості.

Державний нотаріус – 1% від прибутку, отриманого від здачі квартири, у вигляді податку. Наприклад, якщо ціна за оренду в рік складає 10 тис. $, то доведеться заплатити 100 $ податку.

Приватний нотаріус – немає 1% податку, але послуги самого нотаріуса будуть коштувати приблизно стільки-ж.

Але в будь-якому випадку, якщо договір оренди завірити в нотаріуса – це означає, що орендодавець повинен буде платити податки від прибутку, який отримує від здачі квартири. Це звичайний податок на дохід фізичних осіб – 15% щомісяця. Крім того, знадобиться також довідка з БТІ, що теж коштує грошей і часу.

3. Приватне підприємництво

Альтернативою запропонованим вище варіантами може бути оформлення приватного підприємництва.

Для здачі квартири рекомендується оформитися приватним підприємцем і платити єдиний податок 200 грн. щомісяця. Але краще звернутися до приватного юриста. Він може підказати, як зареєструвати себе приватним підприємцем (у районній адміністрації), і зведе з податковим інспектором, який покаже, як треба заповнювати декларацію.

Мінус – заповнення декларацій. Плюс – 200 грн. збору менше, ніж 15% від щомісячного прибутку з оренди.

——————–

Если вас интересует поклейка обоев, обращайтесь в фирму Solidity, которая предоставляет услуги по комплексному ремонту квартир в Киеве.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами