ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Торгівля ф’ючерсами. Як заробити на майбутньому?

Торгівля ф'ючерсамиУчасники торгів на фондових майданчиках у всьому світі оцінили багатство можливостей, які відкриває робота на терміновому ринку. А після введення в обіг ф’ючерсів на Українській біржі можливість спробувати свої сили представилася і інвесторам з України. Отже, розглянемо різні стратегії торгівлі ф’ючерсами і їх переваги.

До основних стратегій використання ф’ючерсів можна віднести традиційну спекулятивну торгівлю, арбітраж, спрямований на отримання невеликого, але гарантованого прибутку, і хеджування в цілях зниження ризиків інвестування. Ф’ючерси можна сприймати як звичні інструменти, такі як акції, однак вони мають свої особливості:

– Біржовий збір та мінімальний крок ціни по ф’ючерсу на індекс UX є оптимальними для активної торгівлі.

– Розмір «плеча» за операціями з ним становить 1:5 (при мінімальному розмірі гарантійного забезпечення рівного 20% від вартості ф’ючерсного контракту).

– Індекс українських акцій (індекс UX) розраховується в режимі он-лайн за цінами 15-ти найбільш ліквідних паперів українських фондового ринку, що торгуються на Українській біржі.

Перший плюс торгівлі на строковому ринку полягає у відсутності додаткових комісій за використання кредитного плеча: при роботі з ф’ючерсом трейдер відволікає кошти в розмірі гарантійного забезпечення, а не всієї вартості активу. Комісії при здійсненні операцій з похідними інструментами істотно нижчі, ніж при роботі на спот-ринку.

Другий і найбільш значимий плюс полягає в можливості активної торгівлі та отримання інвестиційного прибутку при будь-якому напрямку руху котирувань. На зростаючому ринку очевидна доцільність покупки контракту дешевше і подальшому продажу його дорожче. При зниженні котирувань не виникає жодних проблем з грою вниз за допомогою ф’ючерса, відповідно, такий нюанс, як нестача активів у брокера для відкриття шортів, неактуальний.

Третій плюс – ліквідність українського строкового ринку, наявність якого пояснюється просто: інструмент один, і обсяги торгів за кілька місяців його існування вже перевищують відповідний показник найбільш ліквідних акцій. При цьому необхідно пам’ятати, що збитки (як і прибуток) не залишаються «паперовими», а фіксуються щодня.

Торгуємо «ринком»

В якості окремої стратегії можна виділити використання ф’ючерсу для купівлі / продажу індексного портфеля Української біржі. Ф’ючерси на індекс UX можуть служити привабливим інструментом для отримання прибутку при зростанні / падінні портфеля з 15-ти найбільш ліквідних акцій фондового ринку, а не при зміні котирувань окремих паперів. Інвестори, що розраховують на сходження ринку, можуть купити ф’ючерси (відкрити довгу позицію). Ті ж, хто чекає падіння, можуть продати їх (відкрити коротку позицію). При цьому немає необхідності підтримувати точні пропорції обсягів паперів в індикаторі, отримуючи при цьому усереднений результат.

Оскільки індексний ф’ючерс досить швидко стає самим ліквідним інструментом українського ринку, до нього одним з перших можна застосовувати активні торгові стратегії: внутрішньо денну торгівлю і скальпінг. Трейдер або інвестор, який пропагує активний стиль торгівлі, укладає угоди на купівлю або продаж навіть при незначних змінах ціни інструменту протягом сесії, намагаючись отримати швидкий, хоч і невеликий, прибуток і заробляючи за рахунок великої кількості операцій. Перед закінченням сесії учасник закриває позиції і фіксує, таким чином, прибуток або збиток.

При скальпінгу протягом дня відбувається велика кількість угод з мінімальним інтервалом часу і розміром прибутку / збитку. Такий підхід вимагає величезних зусиль, але дозволяє досить швидко зрозуміти, чи приносить розроблена система прибуток чи ні.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами