ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Регульований ринок. Що спільного і відмінного з відкритим ринком

«Регульований ринокВеликий бізнес» робиться великими гравцями на регульованому ринку, так як тільки те, що має ранг і гучне ім’я, високо котирується в торговому топ-сегменті біржі. Чи буде допущена акція до торгів на регульованому ринку в Європі, залежить від наступних умов:

Компанія повинна існувати не менше трьох років. Загальна кошторисна вартість акцій при первинному розміщенні повинна бути не менше 1,25 мільйона євро. Якщо вартість не може бути визначена, власний капітал повинен мати цей обсяг.

У публічних торгах повинно брати участь, щонайменше, 25 відсотків акцій (це так звані акції у вільному обігу). Принаймні, 10000 акцій повинні надійти в обіг.

Для допуску до біржових операцій повинні подаватися великі ділові та управлінські звіти за останні три фінансові роки. Акціонерне товариство зобов’язується публікувати останню, актуальну річну фінансову звітність, принаймні, піврічний проміжний звіт, а також актуальні рапорти про важливі курсові зміни в компанії (ad-hoc повідомлення).

Як ми бачимо, тут все детально розглядається і враховується. Інвестор може бути впевнений, що йому на регульованому ринку не підсунуть фірму-одноденку. Але ніхто не гарантує, що компанії в цьому сегменті будуть тільки отримувати прибуток і ніколи не збанкрутують!

Відкритий ринок пропонує різнорідну суміш з великого і малого, де можна знайти як міні-АТ, так і великі іноземні концерни. Останні розглядають європейську біржову торгівлю, швидше, як «запасний аеродром» і економлять сили для складних правил регульованого ринку. Для підприємців та бізнесменів середнього рівня, які хочуть витратити лише трохи грошей на правила внутрішнього розпорядку біржі, відкритий ринок являє собою щось на кшталт «регіональної ліги» ринку акцій.

Для включення у відкритий ринок компанії повинні доставити проспект, який містить найбільш важливі дані та факти про компанію, а також річний звіт. Мінімальних критеріїв до обсягу акцій та віку компанії немає, і перераховані компанії не повинні публікувати ad-hoc повідомлення.

Увага: те, що на відкритому ринку не потрібно публікувати ad-hoc повідомлення, таїть у собі ризик для Вас як для акціонера, який полягає в тому, що Ви можете отримати важливу інформацію тільки тоді, коли вже стане занадто пізно. Тому Вам слід в цьому сегменті обмежитися акціями великих іноземних компаній, які на їх внутрішньому ринку відповідають високим вимогам щодо акціонерної інформації.

Від ризикованих малих компаній, які за допомогою відкритого ринку хочуть ухилитися від важливих обов’язків надавати інформацію, тримайтеся краще подалі – хіба що якщо Ви знайомі з відповідною компанією до найдрібніших деталей.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами