ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Ціни на дорогоцінні метали – прогноз на 2013 рік

ЗолотоОгляд ринку дорогоцінних металів – золото буде блищати і в 2013 році

Золото, як і раніше залишається надійною пристанню серед грошових інвестицій. Дорогоцінному металу пішли на користь страхи, обумовлені кризою євро і економічним спадом у 2012 році.

Ціни на золото виросли приблизно на вісім відсотків до 1696 доларів за тройську унцію (31,1 грам). Але ін’єкції ліквідності з боку центральних банків, через які страх перед високою інфляцією знову висунувся на перший план, посприяли зростанню ціни на золото.

Саме цей страх, за оцінками експертів, в 2013 році, як і раніше, буде актуальним на ринку золота. І експерти сходяться на думці: ціна на золото цього року буде продовжувати зростати.

► DZ Bank (Deutsche Zentral-Genossenschaftsbank):

«Золото в 2013 році залишиться у висхідному тренді. Вирішальними для зростання цін, які ми очікуємо, як і в попередні роки стануть інвестори, які розглядають золото як валютну / грошову альтернативу. Крім того, нестабільність щодо майбутньої інфляції і далі будуть вести до підвищеної орієнтації на матеріальні цінності. Золото на наш погляд, через дванадцять місяців буде коштувати 2050 доларів США за тройську унцію».

► Commerzbank:

«Ціни на дорогоцінні метали, швидше за все, продовжать рости в 2013 році, або знову відновлять висхідний тренд. Золото як стабільний засіб заощадження і надійна пристань, швидше за все, залишиться в попиті у зв’язку з ультра м’якою грошово-кредитною політикою центральних банків і геополітичними ризиками». Як пишуть аналітики, очікується, що економічний підйом в Китаї призведе до підвищення попиту на дорогоцінний метал. «Побоюючись зниження купівельної спроможності в зв’язку з інфляцією і гонкою девальвацій, інвестори все частіше шукають притулку в золоті в якості стабільної інвестиції та альтернативної валюти. Тому золоті фонди ETF повинні зафіксувати притоки, і продаж монет і золотих злитків, по ідеї, знову зростуть».

► LBBW (Landesbank Baden-Württemberg, Німеччина):

«Враховуючи складну глобальну ситуацію для інвесторів – ключовими є «фінансові репресії»- ми очікуємо, що при зростанні цін на золото його вартість в кінці 2013 року складе 1850 доларів США. Зростанню цін, однак, перешкоджає слабкий попит на важливих ринках ювелірних виробів. Ми очікуємо, що в наступному році позитивно позначиться прискорення зростання в Китаї».

Срібло

* Динаміка цін у 2012 році: плюс 17 відсотків до 32,47 долара за тройську унцію.

«У загальному і цілому, ми виходимо з того, що ціна на срібло в наступному році буде всебічно підтримана і зможе досягти значного приросту. Ми переконані, що срібло в 2013 році знову перевищить позначку в 40 доларів США за тройську унцію. Провідним елементом очікуваного підйому попиту на міждержавному рівні має стати, зокрема, високий попит в Китаї».

Платина

* Динаміка цін у 2012 році: плюс 15 відсотків до 1613 доларів за тройську унцію.

► Commerzbank:

Експерти банку виходять з того, що підвищиться попит з боку автомобільної промисловості та інших сферах використання. «Це вказує на ще один рік з дефіцитами, що повинно відбитися в більш високих цінах. Лише можливо більш висока пропозиція по повторному використанню, яка чутлива до ціни, могла б трохи полегшити ситуацію в наступному році. Ми очікуємо, що платина в кінці 2013 року перевищить позначку в 1900 доларів США за тройську унцію».При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами