ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Маршрутки як показник цивілізованості

МаршруткиКілька тижнів тому в столиці сталася дуже показова подія – страйк приміських маршруток. У підсумку тисячі людей не змогли вчасно дістатися на роботу.

Така ситуація найкраще показує проблеми, які загрожують будь-якому місту країни, де не розвинений громадський транспорт. Приватні перевізники у будь-який момент можуть влаштувати колапс на дорогах. А між тим якщо подивитися на сучасний міський транспорт, то таке явище, як маршрутка, давно застаріло.

Спочатку невеликі мікроавтобуси стали дорожчою і швидкою альтернативою муніципальним видам транспорту. Але з часом ця ідея була перекручена появою автобусів великої місткості, які належать приватним перевізникам і фактично дублюють функції міського транспорту. Сьогодні за часом переміщення звичайний тролейбус в столиці може нічим не поступатися маршрутці, адже стоять вони в одній і тій же пробці і зупиняються на тих же зупинках.

Вже багато українців побували за кордоном і бачили, що в цивілізованих країнах немає маршруток. Там є зупинка громадського транспорту з розкладом маршрутів. При цьому якщо написано, що автобус приходить в 17.32, то він прийде саме в цей час, а не на п’ять хвилин раніше чи пізніше. Завдяки цьому пасажири можуть планувати свій час.

Там замість п’яти мікроавтобусів курсує один місткий автобус, який займає менше місця на дорозі. А щоб він не вибивався із графіка, за його маршрутом виділяють смугу громадського транспорту. Природно, якщо реалізовувати це у нас, то все це зажадає, щоб ДАІ стежила за водіями, які люблять паркуватися вюди або об’їжджати пробку по цій смузі. Так, для цього потрібні гроші і бажання чиновників. І це найбільша проблема.

Захисники маршруток знайдуть безліч аргументів, чому європейську практику складно реалізувати в Україні. Але якщо ми хочемо перестати бути державою третього світу, то потрібно рухатися від дикого ринку перевезень до цивілізації.

 

Если вам нужна пленка тепличная недорого, то обратитесь в частное предприятие “АС-ПАК”. Здесь низкие цены и отчичное качество товара.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами