ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Жити стало гірше, жити стало сумніше

закон України про пенсійну реформуЗгідно з опитуванням, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології, лише 18 відсотків українців відчули на собі загальне поліпшення життя в країні. Причому найбільше таких виявилося на сході та півдні країни – 20% і 23% відповідно.

Понад 40% респондентів відзначили, що за останні роки життя для них в цілому стало гіршим, а 39% опитаних зізналися, що ситуація в їх житті суттєво не змінилася.

Автори дослідження вважають, що результати опитування цілком об’єктивно відображають ситуацію з настроями громадян в країні. Для більшості українців життя за останні кілька років дійсно стало складнішим, а показники, отримані на півдні і сході країни, в першу чергу пов’язані з більш високим фінансуванням цих регіонів з бюджету.

Примітно, що думки з даного питання чоловіків та жінок, міських і сільських жителів практично не відрізняються. В той же час значно більше тих, хто визнає, що жити стало краще, серед молоді 18-29 років.

– Ці цифри цілком передбачувані, – говорить психолог Вікторія Єгорова. – Коли людина молода, повна сил, та ще й закохана, коли вона впевнена, що у неї ще все попереду, відчувати себе щасливим зовсім нескладно! Набагато важче радіти життю під вантажем прожитих років, хвороб, проблем і все частіше повторюваного собі “вже ніколи”. І, на жаль, наша соціальна сфера не робить цей вантаж легшим.

До речі, відзначимо, що в країнах Євросоюзу соціологічні дослідження відзначають зворотну тенденцію. Пояснюється це тим, що з віком рівень добробуту європейців підвищується, і разом з цим зростає число тих, хто відчуває себе цілком щасливими і задоволеними життям.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами