ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Бородьба за вкладника

банкСхоже, на вітчизняному банківському ринку почався новий етап боротьби за вкладника. При цьому конкурентна війна перейшла в гостру фазу бойових дій, де, як відомо, всі методи хороші. В останній місяць-півтори звернув увагу, що почалася інформаційна війна проти одного з найбільших українських банків. Я спеціально не буду його називати, щоб не провокувати подальше поширення чуток.

На багатьох форумах регулярно з’являються теми для обговорення, де користувачі безапеляційно пишуть, мовляв, у цієї фінустанови найближчим часом наступлять серйозні фінансові проблеми. Нещодавно у мене відбувся діалог з одним із таких нагнітачів фінансових жахів.

– Які у вас є підстави припускати, що цей банк скоро потерпить фінансовий крах?

– Так всі про це говорять! Мені касир у супермаркеті сказала.

– А вона звідки знає?

– У них термінали цього банку і один з них не працював.

– І на цій підставі ви робите висновок, що в банку фінансові проблеми?

Подібних заяв в мережі досить. При цьому деякі з них навіть наводять приклади, мовляв, збільшився час проходження платежів в системі цього банку.

З урахуванням того що я теж являюсь його клієнтом і чиню регулярно інтернет-платежі, можу запевнити, що це брехня. Гроші ідуть і приходять з тією ж швидкістю, що й раніше. При цьому я не зустрічав в реальному житті жодної людини, у якої були проблеми з купівлею або продажем валюти в цьому банку, знятті депозитів або переказом коштів. Всі незадоволені говорять про це тільки в Інтернеті. Опитування експертів у банківській сфері показали, що вони не вірять у фінансові проблеми фінустанови.

У такій ситуації можна припустити, що проти банку розпочата саме інформаційна кампанія з метою створити відтік клієнтів і похитнути його фінансове становище. Навіщо це робиться? Тут варіантів може бути багато – хтось хоче його купити дешевше або створити паніку на ринку. Але не варто забувати, що можна і перестаратися – банківська криза 2008-2009 років почалася з такої інформаційної атаки на один з великих банків. І що цікаво, він у підсумку вистояв, а багато інших ту хвилю паніки не пережили. Дуже не хочеться, щоб хтось перерубав гілку, на якому спочиває стабільність банківської системи.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами