ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Система екологічного менеджменту ISO 14001

Система екологічного менеджменту ISO 14001Система екологічного менеджменту ISO 14001 зародилася в Англії.  У 1992 році у Великобританії вперше було введено поняття системи менеджменту екологічного («Environmental Management Systems»).

Даний стандарт був розроблений не державою, а англійськими промисловцями.  Це було продиктовано необхідністю внесення поправок в наявну систему менеджменту унаслідок посилювання законів в природоохоронній сфері.

Через велику кількість змін і необхідності їх докладного вивчення, виникла потреба виділення окремої наукової дисципліни – «екологічний менеджмент», яка в процесі своєї еволюції постійно зазнає різні корективи.

Екологічний менеджмент – це таке управління виробництвом в сучасних умовах, при якому екологічні ризики зводяться до мінімуму, а також оптимізується співвідношення економічних і екологічних показників.

Об’єкт екологічного менеджменту – взаємодія природи і людини.

А в загальному, екологічний менеджмент можна назвати всією сукупністю організаційних процесів щодо охорони навколишнього середовища.

У відповідності зі стандартами, система екологічного менеджменту ISO 14000 є частиною загальної системи менеджменту якості.  Однак простежується тісний взаємозв’язок елементів системи екологічного менеджменту з елементами системи управління охороною праці.

Разом з тим, на початкових етапах розробки системи екологічного менеджменту, її можна виділити як самостійну за такими ознаками:

  • детальне планування діяльності;
  • чіткий розподіл відповідальності і обов’язків;
  • розробка та впровадження процесів;
  • оцінка результатів досягнення поставлених цілей і завдань;
  • прагнення до отримання сертифіката відповідності.

ISO 14001 – це єдиний міжнародний стандарт чи еталон, що визначає дії по розробці і впровадженню системи менеджменту.  Нормативи ISO 14001 забезпечують оптимальний баланс між продуктивним функціонуванням організації, в умовах законодавства і зменшенням шкідливого впливу на навколишнє середовище.

Структура ISO 14001:

  • Загальні вимоги системи екологічного менеджменту.
  • Розробка політики у сфері екології.
  • Планування та впровадження системи менеджменту екологічного.
  • Моніторинг та коригувальні дії.
  • Аналіз і контроль з боку керівництва.

ISO 14001 дозволяє виділити виробничі процеси, що роблять шкідливий вплив на навколишнє середовище і визначити заходи, спрямовані на зниження рівня такого впливу.

Як і будь-яка інша, система екологічного менеджменту ISO 14001 вимагає ретельної розробки, впровадження та сертифікації.

Наявність сертифікату свідчить про екологічне виробництво, яке підвищує престиж організації, залучає інвестиції, сприяє зменшенню витрат коштів, виділених на охорону навколишнього середовища.

Екологічне виробництво – це виробництво, спрямоване на власний розвиток та охорону природи.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами