ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як купувати земельну ділянку?

державні земліПридбання земельної ділянки – як правило, складний і ризикований процес.  Для того щоб купити земелю, та не стати жертвою шахраїв, необхідно заздалегідь підготуватися і ретельно продумати хід процесу.

Найчастіше при виборі ділянки в першу чергу покупець звертає увагу на її вартість. Продажна вартість зазвичай формується на підставі грошової експертної оцінки земельної ділянки, і виводиться на підставі таких факторів як площа, віддаленість від населеного пункту та природних водойм, наявності комунікацій і транспортної розв’язки, категорія земель, а також наявність об’єктів будівництва на території. Якщо ви збираєтеся купити земельну ділянку під житлову забудову, обов’язково зверніть увагу на приналежність призначення ділянки до громадської та житлової забудови. Інакше, після заселення ви не зможете в побудованому на цій ділянці будинку прописатися. Не варто особливо сподіватися на можливість подальшої зміни категорії і призначення ділянки, оскільки матеріальні і часові витрати часто можуть перевищувати всі розумні межі. Також земельна ділянка не повинна бути в категорії обмеженого обороту або перебувати під арештом.

Під час продажу земельної ділянки господар зобов’язаний надати державний акт на землю. У ньому вказується схема ділянки з прив’язкою до місця розташування, перерахування власників, призначення ділянки, а також її площа. На підставі грошової експертної оцінки ділянки, нотаріус робить розрахунок збору, який необхідно сплатити при проведенні операції купівлі-продажу. Згідно з чинним українським законодавством, при оформленні договору купівлі-продажу землі, передбачено сплачування обов’язкових платежів. Серед них: податок з доходів фізичної особи в розмірі 5%, який оплачується продавцем; послуги нотаріуса, які оплачуються за домовленістю або однією, або обома сторонами; державне мито в розмірі 1% від вартості ділянки на підставі висновку грошової експертної оцінки.

По можливості, поспілкуватися із сусідами на тему недоліків даної ділянки, а також району, в якому він розташований. Нарешті, відомі випадки, коли після покупки ділянки, виявлялося накладення координат або їх перетин з сусідніми ділянками, і як наслідок, неможливість створення технічної документації, оформлення державного акту та присвоєння кадастрового номера даній дільниці.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами