ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Обман біля банкомату: чи можна убезпечити себе від шахраїв?

банкоматВ даний час кількість способів шахрайства, пов’язаних з платіжними банківськими картками, просто вражає. І людина, яка про це не замислюється, сильно ризикує стати жертвою любителів легкої наживи. Тому потрібно не тільки знати, як убезпечити себе від виникнення подібних ситуацій, але й розглянути їх варіанти. Як саме шахраї можуть обдурити вас біля банкомату?

Найелементарніший спосіб. Людина підходить до банкомату вночі, коли темно, вона здійснює всі необхідні дії, але апарат гроші не видає. Після декількох неприємних слів на адресу працівників банку людина йде, забравши свою картку. Але проблема вся в тому, що шахрай попередньо заклеїв скотчем ту частину пристрою, яка і видає готівку. Після відходу людини, йому залишається лише відклеїти скотч і забрати гроші. І неважливо, що банкомати оснащені камерами відео спостереження. Кінці навряд чи вдасться знайти.

Це далеко не єдиний варіант. Деякі шахраї навіть встановлювали фальшивий банкомат, який працював так, як потрібно їм. Таким чином, вони отримували реквізити і дані про рахунки, потім виготовляли фальшиві картки та знімали гроші.

З пластиковими картками взагалі можна провести чимало махінацій. Підробляти їх, використовувати ті, що були вкрадені або загублені, але не заблоковані банком вчасно, вказувати неправдиві дані при їх отриманні і так далі. Є маса поширених схем шахрайства і на просторах Інтернету.

Отже, щоб не стати жертвою, потрібно слідувати деяким правилам і прислухатися до нижчевикладених порад. Перш за все, ніколи не соромтеся приховувати клавіатуру банкомату від сторонніх. Крім того, її завжди потрібно перевіряти на предмет наявності якої-небудь плівки. Її бути не повинно. Оптимальний варіант – користуватися тільки тими банкоматами, які розташовуються в самих офісах банків або поруч з ними. А краще за все робити це безпосередньо в касі.

Потрібно також підключити послугу, яка називається «смс-інформування». Так ви завжди будете знати, що відбувається з вашим рахунком. Можна ще й встановити певний денний ліміт на зняття. Особливо якщо ви має справу з великими сумами. Для цього потрібно звернутися в банк і написати там заяву.

Якщо ви розраховуєтесь за допомогою карти в магазині чи ресторані, то не повинні випускати її з виду. Шахрай може зняти копію, а потім підробити ваш підпис. Виписку по карті слід перевіряти щомісяця.

Не можна користуватися «підозрілими» банкоматами, розташованими у віддалених районах. Ніколи не повідомляйте перехожим або навіть співробітникам банку свій пін-код.

Якщо карта залишилася всередині банкомату, варто відразу ж негайно дзвонити в банк.

Таким чином, якщо ви завжди будете напоготові, шахраям не вдасться скористатися вашою слабкістю. І матеріальних втрат ви не понесете. Пильність і ще раз пильність – ось все, що від вас вимагається. Занадто великий в даний час ризик бути обманутим.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами