ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Українці більше довіряють гривневим депозитам

гривняЗа даними НБУ, кількість вкладів у національній валюті за минулий рік збільшилася в чотири рази.

Останнім часом ставки за депозитами практично невблаганно знижувалися. Лише деякі фінустанови пропонують ще по старому 25% річних, але у більшості крупних банків ставки за річними вкладами у гривні вже досягли позначки в 20%. По валютних депозитах картина ще більш скромна – 8-9% річних.

Експерти вважають таку тенденцію позитивною і радять уважніше ставитися до національної валюти.

– Я раджу основну суму зберігати у національній валюті, при цьому звернути увагу також на валютні депозити, – говорить Світлана Черкай, заступник голови правління АТ “Ерсте Банк”. – Зниження процентних ставок є хорошою тенденцією, адже незабаром це дозволить пропонувати клієнтам привабливіші умови кредитування. Крім цього, на фоні зниження процентних ставок за депозитами в нацвалюті ще більш актуальною стає диверсифікація заощаджень.

Втім, більшість українців цю пораду вже прийняли до дії. Згідно з даними Нацбанку, обсяги депозитів у банках з місяця в місяць збільшуються. При цьому вклади в національній валюті зростають в 4 рази швидше. Наприклад, за грудень минулого року наші співгромадяни поставили на депозити понад 6 млрд гривень, а валюти в еквіваленті всього на 1,33 млрд грн.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами