ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Знесення хрущовок

хрущовкиНа минулому місяці можновладці знову озвучили плани по знесенню будівель, побудованих на початку 60-х років минулого сторіччя і званих в народі хрущовками в честь генсека, який і ініціював програму будівництва доступного житла для громадян. Головний аргумент тих, хто хоче зносити цілі квартали п’ятиповерхівок, а на їх місці побудувати висотки, полягає в тому, що великим містам вже немає сенсу рости в ширину і тепер пропонується ущільнювати забудову.

Почати пропонують, природно, зі столиці. Тут і попит на житло вищий, а відповідно і ціна квадратного метра. А щоб програма таки запрацювала, хочуть на законодавчому рівні встановити ліміт призначених на реконструкцію будинку. Так, глава комунальної організації “Інститут генерального плану м. Києва” Сергій Броневицький вважає, що якщо 70% мешканців будинку погоджуються на відселення, то до решти 30% цю процедуру потрібно буде застосовувати примусово.

З одного боку, пропозиція, звичайно, цікава. Минула спроба реконструкції якраз і забуксувала через кількох людей в кожному будинку, які відмовлялися переїжджати. З іншого боку, в законах потрібно дуже чітко прописати права громадян та обов’язки забудовників перед ними.

З площею квартир начебто все зрозуміло – нове житло, яке запропонують виселенців, має бути хоча б у півтора рази більшим за попереднє. Повинні ж люди отримати компенсацію за заподіяні незручності. Другий, на мій погляд, важливий момент – це місцерозташування. Погодьтеся, переїжджати навіть у велику квартиру, але в незручний район не багато людей захочуть. З одного боку, отримати згоду 70% мешканців можна тільки у випадку, якщо новий будинок буде знаходитися поряд. З іншого – якщо забудовник викупить 70% житла, то решта 30% він зможе переселити хоч “до чорта в зуби”, якщо законодавчо не передбачити захист громадян.

Ну і нарешті, держава повинна максимально захищати інтереси громадян, а не забудовників. Адже побудувати будинок – це одне, а ввести його в експлуатацію значно складніше. У столиці десятки будинків, які виглядають повністю побудованими, але в них ніхто не живе, тому що їх не підключили до комунікацій. Дуже не хочеться, щоб людей переселяли в таке житло.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами