ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Девальвація гривні на 15-20% може покращити сальдо платіжного балансу України

гривняДо кінця цього року можна очікувати поліпшення сальдо платіжного балансу України, але за умови девальвації гривні на 15-20 відсотків. Таку думку озвучив Ігор Жолонковський – експерт АТ «Ерсте Банк».

Він розповів, що якщо курс гривні відносно світових валют не зміниться, то сальдо платіжного балансу буде і далі погіршуватися.

Коментуючи процес зменшення об’єму прямих інвестицій (сальдо) в січні на 39% – до 363 мільйона доларів (в січні 2012 р. – 569 мільйонів доларів), він проінформував, що основною причиною зміни цього показника є зменшення ділової активності всередині країни. При цьому аналітик вважає, що в 2013 році збільшення обсягів іноземних інвестицій в Україну чекати не доводиться.

Відповідно до прогнозів Олександра Вальчишена – голови аналітичного підрозділу групи “Інвестиційний Капітал Україна” (ICU), дефіцит поточного рахунку платіжного балансу нашої держави за підсумками першої половини цього року складе близько 7,2 мільярдів доларів, в цілому за 2013 рік – 12,4 мільярдів доларів.

Профіцит платіжного балансу України за підсумками першого місяця 2013 року склав 397 мільйонів доларів, порівнюючи з дефіцитом 889 мільйонів доларів в січні минулого року.

Дефіцит платіжного балансу України за результатами 2012 року підвищився в 1,7 рази – до 4,174 мільярда доларів, в порівнянні з 2011 роком.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами