ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Половина українців вважає, що гроші – це свобода, злом вважають купюри всього 4%

як заробити грошіКупити свободу

Для більшості українців гроші є обов’язковою умовою свободи, а для кожного тринадцятого і взагалі щастям – ні більше ні менше! Не дивно, що понад 80% наших співвітчизників намагаються жити за доходами, правда, виходить не виходити за рамки сімейного бюджету тільки в половини. Такі результати були отримані в ході дослідження, проведеного міжнародним кадровим порталом hh.ua в партнерстві з тижневиком “Коментарі”.

Експерти запевняють: сьогодні в країні система цінностей перекручена, а в голові у українців – повні “розбрід і хитання”. Відповідаючи на питання про багатство, наші співгромадяни, що називається, плутаються у свідченнях. З одного боку, на загальну думку опитаних, багатство ніяк не може починатися з щомісячного доходу менше 10 тис. доларів на місяць. З іншого боку, кожен третій вважає високооплачуваною роботу із зарплатою від 3 тис. доларів, 18% – від 1 тис. доларів, а для кожного 25-го і 500 баксів на місяць – це висока зарплата!

– Справа в тому, що українці просто не розуміють: комфортне існування і багатство – це різні речі! – Пояснила виконавчий директор Українського наукового клубу, професор кафедри інформаційно-аналітичних методів та євроінтеграції НПУ ім. Драгоманова Наталія Шульга. – На 3 тисячі доларів дійсно можна жити цілком комфортно: купувати хорошу їжу, робити подарунки близьким людям, кілька разів на рік подорожувати за кордон. Але ця сума не має нічого спільного з багатством.

З тим, що для наших співгромадян поняття “багатство” чисто теоретичне, згодна і фінансовий експерт компанії AFS Олена Бокань. За її словами, у всьому світі поняття “багата людина” цілком конкретно. Заможною за світовими мірками людиною вважається той, хто може інвестувати в окремі підприємства або цілі галузі понад 1 млн доларів. Ультрабагаті люди мають можливість інвестувати суми від 30 млн доларів.

Хто хоче стати мільйонером?

Справедливості заради відзначимо, що, судячи по всіляких рейтингах, серед українців є як заможні, так і ультрабагаті люди. Тільки от великою повагою і авторитетом серед своїх небагатих співгромадян можуть похвалитися дуже небагато.

Приблизно дві третини наших співвітчизників переконані, що українські мільйонери заробили свої капітали виключно завдяки тому, що не боялися красти, а кожен другий вважає, що не обійшлося без зв’язків в органах влади. 47% запевняють: вітчизняним багатіям просто в свій час пощастило опинитися в потрібний час у потрібному місці. А кожен п’ятий не сумнівається: стати ще багатшими наші олігархи змогли завдяки “економії” на податках.

У даних опитування сумніватися не доводиться, адже дослідження, проведене Інститутом соціології НАН України, показало аналогічні результати. 87% українців вважають нечесним походження першого капіталу більшості нинішніх вітчизняних багатіїв, в той час як в те, що їхні капітали зароблені чесним шляхом, вірять менше 3 відсотків опитаних.

До речі

Дослідження показали, що при всій нашій неприязні до багатіїв 99 осіб зі ста не проти опинитися на їхньому місці. Плани на мільйон доларів, який раптово звалився на голову в українців самі різні – відкрити свій бізнес, купити квартиру, машину й дачу, зайнятися благодійністю, оплатити навчання, накупити подарунків рідним і друзям і т.д. і т.п. І тільки кожен сотий зміг би відмовитися від дармового мільйона, та й то не з принципових міркувань, а через страх. 1% опитаних пам’ятають про безкоштовний сир у мишоловці і впевнені: за все в житті доводиться платити.

Для вас гроші – це?

3% Безглузді папірці

4% Зло

7% Щастя

46% Елемент цивілізації

55% Обов’язкова умова свободи

Виходить Чи у вас не влазити в борги?

Так, живу по доходам 44%

Намагаюся, але не завжди виходить 38%

Я не планую особистий бюджет 8%

Не вмію жити за коштами 5%

Постійно влізаю в борги 3%



При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами