ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Де заробити гроші на вкладеннях з найменшими ризиками?

Де заробити грошіРозглянемо варіанти вкладення коштів, які виглядають на сьогодні найбільш надійно. Ні для кого не секрет, що цей рік буде непростим для економіки. Вже навіть в уряді визнають, що чекати істотного зростання виробництва на тлі кризи в Європі не варто. А значить, в цьому році потрібно вкладати в найбільш надійні фінансові інструменти.

Завдання: перемогти інфляцію!

Нинішня влада багато говорить про стабільність. І як не дивно, минулий рік був, мабуть, одним з найкращих з цієї точки зору. Судіть самі: інфляція нижча, ніж в Європі. Більш того, в минулому році був встановлений рекорд за цим показником – 0,6%.

Не в останню чергу це відбулося через жорстку монетарну політику держави. Як би ми не хотіли, але в цьому році такої стабільності навряд чи доводиться очікувати. В уряді вже говорять, що будуть послаблювати важелі економіки.

Фактично це означає, що в цьому році уряд збирається-таки дати гроші на економіку, що в остаточному підсумку приведе до невеликого зростання цін. У бюджеті закладена інфляція на рівні 4,6%.

Що це означає для нас з вами? Фактично тільки одне – саме на стільки схуднуть наші з вами заначки, які лежать “під матрацами” і не приносять прибуток. Ми вибрали три найбільш цікавих і надійних, на наш погляд, варіанти інвестицій.

Банківські депозити

Сьогодні відсоткові ставки за вкладами в комерційних і державних банках практично не відрізняються. У гривні ви отримаєте близько 18-20% річних, а у валюті – 7-9% в залежності від надійності фінустанови. Однак перед тим як відкривати депозит, потрібно знати, чим відрізняється внесок у різних банках.

У разі банкрутства тієї чи іншої фінустанови виплати вкладникам здійснює Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО). Максимальна сума – еквівалент 200 тис. гривень. Це стосується всіх банків, крім одного – “Ощадбанку”. Його вклади відповідно до Закону України “Про банки і банківську діяльність” мають державну гарантію по вкладах населення. При цьому не існує обмежень по сумі вкладу. Якщо ви внесли більше 200 тисяч, то і повернуть вам більше.

Ще одним нововведенням, яке обговорюють банкіри, є ідея, що держава може вивести депозити в іноземній валюті з-під захисту Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Тому для тих, хто збирається тримати заощадження у валюті, можуть бути цікавими інші інвестиційні інструменти.

– У цьому році валютних облігацій на пред’явника планують продати на 600 млн доларів, – вважає економіст Олександр Охріменко. – Правда, прибутковість паперів з часом може знижуватися згідно з динамікою дохідності валютних депозитів. Зараз їх продають з номінальною прибутковістю 8%, а можна очікувати зниження до 5-6% річних.

Основними плюсами цього виду вкладення називають простоту, надійність і високий дохід. По-перше, для того щоб їх купити, не потрібно пред’являти документи, як при валютообмінних операціях.

При цьому після покупки їх можна продати, закласти або навіть подарувати. Адже фактично вони є паперами на пред’явника.

Дохід по них виплачується раз на півроку. Для того щоб отримати гроші, потрібно на другий день після закінчення купонного періоду прийти у відділення “Ощадбанку”, де у вас відріжуть призначену для цього частину облігації і видадуть гроші.

– В залежності від серії це 23 чи 20 доларів на кожну облігацію номіналом 500 доларів, – розповіли нам в “Ощадбанку”.

До переваг такого виду паперів відносять те, що вони більш надійні, ніж валютні депозити, адже гарантії по них дає держава. Крім того, сума гарантій в цьому випадку не обмежена горезвісними 200 тис. гривень.

До того ж казначейськими облігаціями можна розплачуватися, як і звичайними грішми під час операцій, адже вони є паперами на пред’явника. Також їх можна використовувати в якості застави, якщо ви хочете взяти кредит.

Проте варто пам’ятати й те, що вам можуть відмовити у зворотному їх обміні. Тут потрібно пам’ятати наступні моменти.

– У вас їх не візьмуть, якщо облігація пошкоджена і від неї залишилося менше 50% площі, – каже Галина Пахачук. – Якщо вона частково пошкоджена, то її можуть відправити на експертизу, яка займе якийсь час. Також пам’ятайте, що купони повинні відрізати безпосередньо у відділенні “Ощадбанку”. Ну і, нарешті, є ще одне правило: виплати по них припиняються через 12 місяців після дати початку їх погашення. Тобто у людей є рік, щоб обміняти їх назад на валюту.

Прибутковість:

Валюта 8%

Інвестиційні монети

Можна звернути увагу і на придбання інвестиційних монет.

Поступово цей спосіб вкладення набуває все більшої популярності. За перші десять місяців року було продано 13,5 тисячі інвестиційних монет: 5 тисяч золотих і 8,5 тисячі срібних. Загальна сума від реалізації інвестиційних монет України становить майже 40 млн гривень.

– Станом на 1 листопада ми реалізували 13,5 тисячі інвестиційних монет: 5 тисяч золотих і 8,5 тисячі срібних, – заявила начальник Управління нумізматичної продукції та маркетингу Національного банку України Тамара Лошманова.

За її словами, активність за операціями з інвестиційними монетами практично щодня зростає. Найбільшою популярністю користуються інвестиційні монети в Київському, Одеському, Львівському, Харківському і Чернігівському регіонах.

Серед плюсів інвестмонети називають їх відносно невелику вартість порівняно з ціною злитків золота в банках. Банківські метали продаються в злитках, які багатьом просто не по кишені. Наприклад, монета “Архистратиг Михаїл” продається за ціною близько 1400 гривень, тоді як унція золота в злитку обійдеться в десять разів дорожче.

Їхнім єдиним недоліком можна назвати різницю між купівлею і продажем.

Тобто для того, щоб отримати прибуток, потрібно дочекатися певного зростання цін. В іншому ж вони мають безліч переваг. Вони вільно скуповуються банками, в тому числі гарантовано територіальними управліннями Національного банку. Так самі операції з інвестмонетами не обкладаються ПДВ і митним збором при перетині кордону. Ну і операції з ними на суму, яка не дорівнює і не перевищує 150 тис. гривень, проводиться без надання паспорта.

Прибутковість: залежить від коливань цін на золото.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами