ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Держбанк розвитку – удар по кризі

Держбанк розвиткуФахівці Міжнародного валютного фонду знайомляться з економічною ситуацією в нашій країні. МВФ хоче зрозуміти реальну ситуацію і потім прийняти рішення – в якому форматі продовжувати роботу, – уточнив на брифінгу в Кабміні міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов. – Але, в будь-якому випадку, ми не плануємо підписувати з фондом документи відразу після закінчення роботи.

Він упевнений, що партнерство з МВФ – додатковий позитивний сигнал для інвесторів і кредиторів. А без таких сигналів подолати наслідки кризи практично неможливо.

До засідання уряду міністр підготував доповідь про те, як підвищити показники України в рейтингу Світового банку з ведення бізнесу. В кінці минулого року таке завдання поставив перед Кабміном президент Віктор Янукович. Мета – з 137-го місця потрапити в топ-100 рейтингу.

Також Ігор Прасолов розповів журналістам про етапи держпрограми, яка повинна допомогти розвивати економіку в цьому і наступному роках. Її повноцінна презентація відбудеться найближчим часом. Головним чином програма побудована на допомогу підприємцям – треба витягнути бізнес із затяжної кризи. Підприємці не зможуть розвиватися, якщо держава не допоможе їм відновити виробництво на старих підприємствах і створити нові.

– Програма побудована так, щоб реалізація державної політики в кожному з напрямків давала позитивний ефект для різних галузей економіки, – заявив Прасолов. – Так ми зможемо прискорити економічне зростання, почнемо модернізацію реального сектору економіки та створимо економічну базу для підвищення соціальних стандартів і зростання добробуту людей.

У міністерстві хочуть розвивати бізнес за допомогою одного із найдієвіших механізмів – грошового вливання в потрібні сектора. Щоб розподіляти кредити, вважають економісти, потрібно створити держбанк розвитку. Поряд з “Ощадбанком” і “Укрексімбанком” він стане третім держбанком в країні. Такі плани вже озвучував перший віце-прем’єр Сергій Арбузов, і створення держрегулятора заклали в програму розвитку економіки.

– Швидше за все цей процес піде з нуля. Ми поки не думали, як можна побудувати такий банк на базі одного з нині існуючих, – зазначив Ігор Прасолов.

Фонди банку наповнять через бюджет чи привернуть фінанси під держгарантії. Планують, що держбанк розвитку буде видавати кредити комерційним банкам. А вже у них підприємства зможуть брати довгострокові кредити. У Мінекономіки вважають, що фінансувати інвестиційні проекти через центральний держбанк ефективніше, ніж через недержавні банки.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами