ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як купувати акції в умовах кризи?

Як купувати акціїБезпечні дії в умовах кризи: які акції гарантують стабільність?

У час кризи євро придбання акцій як і раніше доречне. При виборі акцій інвесторам слід робити ставку на цінні папери, що представляють міжнародну цінність і гарантують стабільність.

Контрольований наступ

Спочатку склалося враження, що побоювання з приводу можливого виходу Греції з Єврозони і «Драхмагеддона», якого всі так побоювалися, виявилися перебільшеними. Однак проблеми в Афінах залишаються невирішеними. У другому півріччі минулого року криза євро і ослаблення динаміки зростання світової економіки переміщують погляди інвесторів на ринки акцій.

З цієї причини консультанти по інвестиціях закликають вкладників зайняти акуратну і завбачливу позицію. Незважаючи на високу і тривалу нестабільність, Християн Гаттікер, головний стратег швейцарського банку «Julius Bär», рекомендує, як і колись, купувати акції, але вкладникам слід зосередитися на «потужних» з фінансової точки зору підприємствах. “Якість як і раніше є найбільш важливим критерієм”, – стверджує Гаттікер. І, на його думку, потрібно шукати великі глобально орієнтовані підприємства, які добре позиціонують себе на ринку.

Базове інвестування із захистом від кризи

Ті, кого приваблюють саме ці критерії на біржі, а значить, компанії, що володіють захищеною від кризи моделлю бізнесу, що стабільно розвиваються і виплачують високі дивіденди, поза всяким сумнівом, віддають перевагу так званим «блакитним фішкам» і, зокрема, акціям компанії Nestle.

Цей швейцарський виробник харчової продукції є найнадійнішим з точки зору багатьох фінансових експертів на ринку акцій, особливо в умовах сучасної кризи. Готтфрід Хеллер, голова управління «Fiduka», так само рекомендує покупку акцій Nestlé. Концерн позиціонує себе найкращим чином і постійно розвивається завдяки значному попиту з боку країн Далекого Сходу. До того ж, завдяки розвитку таких галузей як виробництво кави і дитячого харчування компанія займає на біржі два стабільні та ефективні ніші, для яких характерна низька чутливість по відношенню до цін, але зате вони відрізняються досить високою націнкою.

Якщо говорити про збалансованість, то і в цьому відношенні у компанії Nestlé міцний фундамент. Незважаючи на “багатомільярдне” поглинання підрозділу Pfizer Nutrition, у розпорядженні швейцарців, яким, до того ж, належить 45 відсотків французького концерну товарів загального споживання Loreal, знаходиться понад 30 мільярдів франків заощаджень, здатних перетворюватися в готівкові гроші. Резерв готівки гарантує стабільність і подальше зростання, – наприклад, за рахунок придбаної валюти.

«Я б робив інвестиції в акції, які представляють міжнародну цінність», – говорить Хеллер. Керівник «Fiduka» побоюється, що Європейський Центральний Банк, враховуючи ситуацію в слабких південних країнах Європи, буде утримувати відсотки на низькому рівні довше, ніж це фактично необхідно. «У разі зростання економіки інфляція в Німеччині буде наближатись до значень 3-4 відсотки», – повідомляє Хеллер.

Ощадний капітал німців, який на 70 відсотків складають готівкові гроші, в такому випадку може знецінитися і скоротитися. Тому приватним інвесторам варто якнайшвидше «перетворювати» свої гроші – в такі цінні речі, як, наприклад, нерухомість або акції, – радить фінансовий експерт.

Поряд з Nestlé, Хеллер віддає перевагу таким високонадійним компаніям як Coca-Cola, Unilever та McDonald’s.

Не схильний до загальних настроїв кон’юнкутури виробник предметів розкоші LVMH. Аналогічна ситуація і з компанією, що спеціалізується на діалізі, – Fresenius Medical Care (FMC). Концерн DAX отримує прибуток і розвивається завдяки процедурам гемодіалізу (очищення крові), від яких залежать життя людей. Отже, даний бізнес є вигідним як у часи економічної кризи, так і в часи підйому. Галузь FMC (конвергенція фіксованого та мобільного зв’язку) може надати інвесторам благополучну історію з постійним зростанням, тому є сенс робити придбання в цій сфері, – до такого висновку нещодавно дійшли аналітики швейцарського банку Schweizer Großbank UBS в одному зі своїх досліджень.

Тих, хто знаходяться в пошуках перспективних акцій, іноді можна знайти у других і третіх рядах на німецькій біржі. Хоча акції з маленькою капіталізацією користуються попитом на сучасному ринку меншим попитом у інвесторів, орієнтованих на стабільність, в певних випадках вони пропонують прийнятну можливість придбання.

Ставки на переможців

Тим, хто хоче скористатися перевагами надійного інвестування в акції з маленькою ринковою капіталізацією стабільних іменитих компаній, слід вести завбачливий «наступ» на такі компанії, як, на приклад, процвітаюча компанія TecDAX-Cancom (виробник IT-технологій). Ця компанія займає оптимальну позицію з встановленими прийнятними цінами і, не дивлячись на корективи ринку, відрізняється здоровими тенденціями до зростання.

“Вкладники повинні протистояти спокусі дешевих пропозицій на таких ринках», – застерігає Гаттікер, стратег «Julius-Bär». Привабливими з його окуляри зору є не ті акції, ціна яких знизилася, а ті, що демонструють відносну стабільність. Акції в сфері охорони здоров’я або ж цінні папери в галузях, для яких характерна циклічність (таких, на приклад, як машинобудування) і які були піддані особливій кон’юнктурі, можуть бути хорошим і гідним вибором.

Альтернативою можуть послужити так само акції компанії Sartorius (снабженец лабораторій) і підприємства Dürr (виробник устаткування), відзначеного індексом MDAX. Акції обох компаній наближаються до найвищих показників – незважаючи на кризу євро. Крім того, Hannover Rück за значеннями MDAX вже кілька тижнів відрізняється завидною стабільністю. Тим часом, незначне раптове падіння курсу в результаті пониження дивідендів знову підвищило вартість цінних паперів.

Стратегія «Нові масштаби»

Гравцям біржі необхідно запастися міцними нервами. Втім, так було завжди. Негативні процеси, викликані європейською борговою кризою, – це серйозне психологічне випробування навіть для закоренілих інвесторів. «Криза займає нові масштаби. Тепер мова йде не тільки про коливання курсу на ринку акцій. Вкладники піклуються вже про фундаментальну стабільність економічної системи», – зауважив Манфред Хюбнер, керівник фірми Sentix, яка досліджує психологію ринку.

Десятками років різні кризи економіки і падіння курсу були, крім усього іншого, так само вигідною можливістю розвитку; напади паніки, як на початку 2003 року в тіні Іракського конфлікту, швидко вичерпали себе. Однак на даний момент ситуація напружена і втомлива. Адже несподівано було поставлено питання: а чи є грошова стабільність і функціональність державних систем даністю для повоєнного покоління?

Інвестори перестали бути «центральними орієнтирами», – пояснив Хюбнер. Експерт біржової психології порівнює дану ситуацію з тими екстремальними випадками, коли люди переживають втрату близьких, – хоча у випадку з кризою євро, мова, звичайно, не йде про реальні випадки смерті. В даному випадку ми маємо справу з класичним процесом подолання збиткових процесів.

Іншими словами, інвестори усвідомлюють масштаби кризи, але як і раніше шукають способи його подолання. Хюбнер радить не будувати собі ілюзій: «Ніхто не знає, як будуть виглядати нові стандарти. Приймаючи в даній екстремальній ситуації певні обмеження, вкладник звільняє себе від неймовірного тиску».

Йоахім Голдберг, експерт з психології фінансових ринків і керівник консалтингової фірми Cognitrend, так само вважає, що учасники біржі знаходяться в скрутному становищі: «Інвестору безперечно потрібно більше інформації, ніж це було за часів попередніх криз. зараз мова йде як про складних економічних так і про політичні проблеми». Більш того, фінансові ринки часто дуже непередбачувано реагують на процеси росту. за словами Голдберга, «мільярдну» допомогу іспанським банкам фактично була позитивним знаком, але сприйняли її скоріше негативно.

З точки зору капіталовкладень, як Хюбнер, так і Гольдберг в умовах кризи найдоцільнішим вважають якомога більш широкий розподіл майна. Інвестування в різні види активів не тільки захищають від фінансових втрат, але й зводять до мінімуму ризики. «Той, хто інвестують все в один тип активів, ризикує бути неприємно здивований», – попереджає Гольдберг.

Зовсім інакше розглядає фінансову кризу Рюдігер фон Ніцше. Професор економіки і біржової психолог RWTH (Рейнсько-Вестфальський Технічний Університет) в Аахені говорить про так зване «культурно-психологічне випробування». Індивідуалістична культура західного світу наткнулася на власні кордони; фінансова система вже настільки складна, що тепер неможливо взяти її під контроль.

В якості надихаючого прикладу Ніцше призводить Японію. Державна заборгованість в Японії більш ніж у два рази перевищує європейську заборгованість. При цьому дана обставина не являє собою істотну проблему: «Японці займають дещо іншу позицію по відношенню до своєї держави, ніж європейці».При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами