ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Чи варто зараз інвестувати в золото?

інвестувати в золотоЕксперти попереджають про золоту лихоманку. «Це, можливо, найбільша мильна бульбашка в світі».

Минулого літа ціни на золото вперше за довгий час знову впали, але вкладники твердять: золото, золото, золото.

Божевільний світ: все більше вселяють невпевненість приватних вкладників приголомшений кризою ринок акцій. Їх не лякають вкрай ризикована скупка золота або стрімкий обвал цін на благородні метали.

Чи варто зараз купувати золото?

Уявна безпека за практично будь-яку ціну користується попитом як ніколи раніше, особливо в нинішній час, коли ціни коливаються, а ситуації в державах нестабільні.

Торговці золотом такі як Про Аурум в Мюнхені відчувають зараз такі ж труднощі з поставками, як після краху Lehman-банку в 2008 році. Виробники золотих злитків, такі як Heraeus, змушені вводити додаткові зміни.

На думку сировинних експертів, зокрема Карстена Фрітч з Комерцбанку, ціна на золото вже скоро знову буде прогресувати. «Тенденція зростання все ще непорушна, золото буде дорожчати», – говорить економіст. Всі фундаментальні дані це підтверджують. Боргова Єврокриза не може бути вирішена так скоро.

Тим не менш, зміна ціни на золото може розвинутися у бік спаду. Ціна на золото потроїлася за останні п’ять років. Навесні 2008 вона вперше переступила 1000-доларовий рубіж, а всього три роки тому золото стало коштувати вже 1990 доларів. Але попередження про спекулятивну бульбашку і про те, що вона може раптово лопнути, стають все частішими.

Експерти: «Це, можливо, найбільша бульбашка в світі»

Комерційний директор Союзу щодо забезпечення безпеки володіння цінними паперами Марк Тюнглер сприймає нинішню ейфорію дуже тривожно. «Це, можливо, найбільший мильна бульбашка світу», – попереджає він.

Інвестиції в золото зараз можуть опинитися в рази ризикованішими, ніж купівля солідних акцій. Ціну на золото неможливо прорахувати. «Той, хто зважується на це, стає повністю залежним від актуальних політичних рішень» – говорить Тюнглер.

«Золото – дуже ризикована справа для приватних вкладників», – попереджає біржовик Ніклас Бреклінг з Дюссельдорфського банку з торгівлі цінними паперами Шнігге. Вже давно на ринку домінують спекулянти. Приватні вкладники, що інвестують в благородний метал за рекордними цінами, можуть, на думку Бреклінг, обпектися також сильно, як колись 11 років тому акціонери на Новому ринку.

«Якщо раптом страх перед кризою почне розсіюватися, втрати на курсовій вартості стануть неминучими. Якщо взяти участь в цьому зараз – то потім можна поплатитися » – переконаний Бреклінг.

«Перш за все, в безпеці відчувають себе ті, хто має золото в сейфі або в банківському сейфі», – говорить експерт з фінансів Аннабель Ольманн з Союзу споживачів Північного Рейну-Вестфалії.

Перевага дорогоцінного металу в тому, що він ніколи повністю не втратить свою вартість – чого не скажеш про акції та інших грошові вкладення. Але зате золото не приносить доходи у формі дивідендів або відсотків.

Крім того: ціна на золото встановлена ​​в доларах. Якщо американський долар впаде в порівнянні з євро, вкладники в єврозоні, незважаючи на зростаючі ціни на золото, понесуть збитки.

Відсоток встановлюється виходячи з можливого підвищення вартості. А вона за останні тридцять років щорічно незначно коливалася між 3 і 5 відсотками, пояснює Роланд Олицький, експерт по дорогоцінним металам з “Finanztest”. До порівняння: Німецький ринок цінних паперів з фіксованим відсотком у цей же час приніс близько 6,8 відсотків прибутку.

Новий довгостроковий аналіз Берлінської організації з захисту споживачів відображає сучасну ситуацію: Ціна на золото підвищується у часи кризи. Але такі високі позначки протримаються недовго.

Наприклад, так було під час останньої великої золотої лихоманки в 1980 році, коли Радянський Союз вторгся в Афганістан. Згідно з дослідженням, тому, хто тоді вклав гроші в золото, потрібно було чекати 25 років, поки воно знову досягло ціни закупівлі. Тільки фінансова криза в 2008 році знову простимулювала ціни до нового підвищення.

«Людям слід було б зараз перетворити своє золото в гроші, замість того, щоб займатися інвестуванням за занадто завищеними цінами», – рекомендує Ольманн з Союзу споживачів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами