Не так давно на «Українській біржі» з’явився перший інвестиційний фонд, сертифікати якого, подібно іншим цінним паперам, будуть вільно обеертатися на біржі. Назва нового фонду символічна – ЗНПІФ «Індекс «Української біржі». Керувати ним буде КУА «КІНТО».
«Продовжуючи інноваційну діяльність, КУА «КІНТО» за підтримки «Української біржі» запускає біржовий фонд «Індекс «Української біржі», який є першим фондом на вітчизняному фінансовому ринку, – говорить Сергій Оксанич, президент КУА «КІНТО». – Принципи його роботи аналогічні використовуваним в зарубіжних біржових індексних фондах».
За останні два роки на фінансовому ринку України відбулися істотні зміни. З динамічним розвитком фондового ринку на «Українській біржі» в інвесторів з’явилася необхідність у нових інструментах для трейдингу та інвестицій.
На розвинених західних майданчиках такими інструментами є ETF (англ. exchange traded funds – «фонди, що торгуються на біржі»), які користуються великою популярністю в останні роки. Причина їхнього успіху проста: ETF увібрали в себе переваги як цінних паперів, так і взаємних фондів.
«Індексний біржовий фонд – це, по суті, портфель цінних паперів, підібраних так, щоб імітувати склад і структуру обраного індексу. Простота використання, прозорість і гнучкість – ось головні переваги фонду для інвесторів, – пояснює керуючий фондом Василь Лукасевич. – Біржові фонди торгуються на біржі, тому операції з ними можуть проводитися в будь-який момент протягом всієї сесії.
Ліквідність на ринку підтримують маркет-мейкери, що підвищує ефективність операцій і знижує спред між цінами попиту та пропозиції. Комісія по операціях сертифікатів біржових фондів така ж, як і за операціями з акціями. Біржовий фонд є пасивно керованим, тому винагорода управителя у порівнянні з класичними інвестиційними фондами буде значно нижчою і не перевищить 0,9% річних».
«Структура фонду буде повністю повторювати Індекс українських акцій, який зараз складається з паперів 15-ти вітчизняних компаній, – зазначає голова Правління «Української біржі» Олег Ткаченко. – Таким чином, купуючи інвестиційний сертифікат фонду, інвестор придбає диверсифікований портфель цінних паперів, а це веде до зниження ризиків».
«Існує багато варіантів використання біржового фонду – від середньо-і довгострокового інвестування до спекуляцій і реалізації складних торгових стратегій, – впевнений Василь Лукасевич. – Для інвесторів це нова можливість бути присутнім на всьому ринку відразу, а також створювати власні стратегії формування портфеля. Цінні папери індексного фонду зручні і для активної торгівлі в складі складних стратегій.
Наприклад, вони дозволяють здійснювати парну торгівлю з ф’ючерсом на Індекс українських акцій, проводити різні арбітражні операції та працювати всередині дня. Крім того, тут припустима маржинальна торгівля, що дозволяє використовувати кредитне плече і грати на зниження, але при цьому необхідно пам’ятати, що такі операції несуть в собі підвищені ризики».
Больше узнать о стратегии на рцб и основах инвестирования, стратегиях управления инвестиционным портфелем можно на сайте porteconom.ru.