ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Біржові фонди – нові інструменти на фондовому ринку України

фондовий ринок УкраїниНе так давно на «Українській біржі» з’явився перший інвестиційний фонд, сертифікати якого, подібно іншим цінним паперам, будуть вільно обеертатися на біржі. Назва нового фонду символічна – ЗНПІФ «Індекс «Української біржі». Керувати ним буде КУА «КІНТО».

«Продовжуючи інноваційну діяльність, КУА «КІНТО» за підтримки «Української біржі» запускає біржовий фонд «Індекс «Української біржі», який є першим фондом на вітчизняному фінансовому ринку, – говорить Сергій Оксанич, президент КУА «КІНТО». – Принципи його роботи аналогічні використовуваним в зарубіжних біржових індексних фондах».

За останні два роки на фінансовому ринку України відбулися істотні зміни. З динамічним розвитком фондового ринку на «Українській біржі» в інвесторів з’явилася необхідність у нових інструментах для трейдингу та інвестицій.

На розвинених західних майданчиках такими інструментами є ETF (англ. exchange traded funds – «фонди, що торгуються на біржі»), які користуються великою популярністю в останні роки. Причина їхнього успіху проста: ETF увібрали в себе переваги як цінних паперів, так і взаємних фондів.

«Індексний біржовий фонд – це, по суті, портфель цінних паперів, підібраних так, щоб імітувати склад і структуру обраного індексу. Простота використання, прозорість і гнучкість – ось головні переваги фонду для інвесторів, – пояснює керуючий фондом Василь Лукасевич. – Біржові фонди торгуються на біржі, тому операції з ними можуть проводитися в будь-який момент протягом всієї сесії.

Ліквідність на ринку підтримують маркет-мейкери, що підвищує ефективність операцій і знижує спред між цінами попиту та пропозиції. Комісія по операціях сертифікатів біржових фондів така ж, як і за операціями з акціями. Біржовий фонд є пасивно керованим, тому винагорода управителя у порівнянні з класичними інвестиційними фондами буде значно нижчою і не перевищить 0,9% річних».

«Структура фонду буде повністю повторювати Індекс українських акцій, який зараз складається з паперів 15-ти вітчизняних компаній, – зазначає голова Правління «Української біржі» Олег Ткаченко. – Таким чином, купуючи інвестиційний сертифікат фонду, інвестор придбає диверсифікований портфель цінних паперів, а це веде до зниження ризиків».

«Існує багато варіантів використання біржового фонду – від середньо-і довгострокового інвестування до спекуляцій і реалізації складних торгових стратегій, – впевнений Василь Лукасевич. – Для інвесторів це нова можливість бути присутнім на всьому ринку відразу, а також створювати власні стратегії формування портфеля. Цінні папери індексного фонду зручні і для активної торгівлі в складі складних стратегій.

Наприклад, вони дозволяють здійснювати парну торгівлю з ф’ючерсом на Індекс українських акцій, проводити різні арбітражні операції та працювати всередині дня. Крім того, тут припустима маржинальна торгівля, що дозволяє використовувати кредитне плече і грати на зниження, але при цьому необхідно пам’ятати, що такі операції несуть в собі підвищені ризики».

Больше узнать о стратегии на рцб и основах инвестирования, стратегиях управления инвестиционным портфелем можно на сайте porteconom.ru.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами