ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Золото – “дуже” особливий метал

ЗолотоТі, хто в ці дні займається темою грошових інвестицій, безумовно, в тій чи іншій формі також мають справу з золотом в якості можливого інструменту інвестування. Якщо над покупцем золота ще кілька років тому багато сміялися або в кращому випадку розглядали його як колекціонера, то сьогодні ситуація докорінно змінилася.

У часи бурхливої боргової кризи на тлі спроб подолати її часто прямо протилежними методами на порядок денний по праву постає питання як можна захиститися від можливого краху євро, долара та інших національних валют, щоб в кінці кінців не вилетіти в трубу.

Сьогодні більш ніж коли-небудь важливо самому стати активним і не передавати створення свого фінансового майбутнього кому б то не було. Вкладення у фізичні дорогоцінні метали або інвестиції схожі за своєю суттю з такими вкладеннями повинні бути присутніми у фінансових планах, так як незважаючи на можливість значного коливання цін на золото і срібло, їх обсяг на ринку в порівнянні з безготівковим грошима все ж залишається обмеженим!

При цьому виникає приємне відчуття, що ці золоті монети продовжують приносити дохід незважаючи ні на що після тисячоліть. Тим часом фінансова індустрія не відстає від віянь часу і надає зацікавленим інвесторам велику кількість продуктів та інвестиційних можливостей в цьому секторі.

Купівля золотих монет або золотих злитків продовжує залишатися досить нескладною процедурою. Однак далеко не всі пропозиції банків і фінансових консультантів слід сприймати як керівництво до дії, і неспеціаліст може відносно швидко заблукати в джунглях сертифікатів та деривативів.

До того ж слід констатувати, що навіть серед “фахівців” не існує єдиної думки щодо альтернатив інвестицій в золото в довгостроковому плані. Вартою уваги також є відповідь на питання чи не наближаємося ми зараз до того моменту, коли золота бульбашка після майже десятирічного панування “биків” на ринку нарешті лопне, що взагалі ставить під сумнів всю доцільність входження в ринок саме в цей момент.

Настільки ж добре золото, як і паперові гроші?

Перш, ніж обговорювати можливості інвестицій, необхідно розглянути питання чи є взагалі доцільним володіння дорогоцінними металами, так, як у випадку кризи, золотою монетою не наїсишся. Але в дійсності можливо все ж який-небудь фермер із сусіднього села візьме краще в якості оплати за шматок м’яса наше золото, ніж упаковку барвисто видрукуваного, але насправді нічого невартого паперу, обіцянка платоспроможності якого зберігається лише до того моменту, поки в це всі вірять.

Можливо ви думаєте зараз, що в наші дні розвиток подій за подібним сценарієм не слід брати до уваги взагалі!? Насправді потрібно лише озирнутися на не такі вже й давні події у світовій історії, щоб визнати, що грошові реформи або взагалі створення нових грошових систем або держав регулярно вставали на порядок денний на певних часових відрізках. Це відбувалося і через війни (дві світові війни), і через гіперінфляцію (Зімбабве, Югославія), і через об’єднання (НДР і ФРН) або навпаки через розпад (СРСР) держав, і через створення нових грошових систем (Євро).

Нам складно зараз уявити собі, але більшість європейців середнього віку пережили невідому ніколи до цього фазу світу і відносної економічної стабільності. Сюди ж можна додати і зміни у фінансовій системі, які відбулися в новітній історії, що не призвели до масових скорочень і зниження добробуту.

Але це не означає, що так буде завжди, тому, що багатство в західному світі фінансується, на жаль, в надлишковій мірі через кредитування. Коли деякі політики в азіатських регіонах говорять про те, що захід став залежним від кредитів і боргів, вони знають, про що вони говорять.

Не можна стверджувати з повною впевненістю що система зможе і в майбутньому роками працювати без збоїв. У будь-якому випадку політикам доведеться випробувати і зробити всі можливі і, на жаль, також неможливі засоби і методи, щоб м’яч і далі залишався в грі.



При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами