ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Проблеми з новими правилами оформлення угод купівлі продажу нерухомості

новими правилами оформлення угодХотіли як краще, а вийшло як завжди. Ця крилата фраза першого президента України застосовна до будь-якого нововведення, яке відбувається в нашій країні.

Здавалося б, гарну справа затіяли чиновники. З нового року угоди з нерухомістю оформляються за новою схемою без участі БТІ.

Згідно з новими правилами при продажі нерухомості, право власності на яку вже було зареєстровано, нотаріус зобов’язаний засвідчити угоду без відвідування продавцем БТІ і Укрдержреєстру. Тобто достатньо продавцеві і покупцеві прийти в нотаріальну контору, щоб оформити операцію, і нікуди більше йти не треба.

Однак це тільки в теорії. На ринку нерухомості діється плутанина. Деякі нотаріуси взагалі відмовляються працювати, чекаючи роз’яснень Мін’юсту з незрозумілих для них питань. А деякі, перестраховуючись, відправляють людей за виписками з держреєстру, хоча цього за законом робити і не потрібно. Природно, в Укрдержреєстрі зараз величезні черги. Люди приходять туди відзначатися, як у радянські часи за дефіцитними товарами, і змушені чекати свою чергу по кілька днів.

Дійшло до того, що голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський закликав українців писати скарги на нотаріусів, які відмовляються реєструвати право власності на нерухомість, а він вже буде вимагати Мін’юст позбавляти тих ліцензій. Правда, далі погроз справа не пішла.

Але і нотаріусів зрозуміти можна. Деякі з них скаржаться на те, що у них немає бланків для оформлення угод, більш того щодня вносяться якісь зміни. А адже відповідальність за оформлення угод тепер лежить саме на нотаріусів. Зрозуміло, що ніхто з них не хоче стати першим покараним. Від гріха подалі багато нотаріусів пішли у відпустку до березня.

У результаті виявилося, що за 9 днів цього року в Україні уклали лише одну операцію купівлі-продажу нерухомого майна в Києві. Цей апокаліпсис експерти прогнозували ще минулого року, але ніхто з чиновників не провів роз’яснювальну роботу з нотаріусами, не випробував працездатність всієї нової системи. У підсумку вийшло як завжди. Ми знову вчимося на своїх же помилках, продовжуючи наступати на одні й ті ж граблі.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами