ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Де в Україні хороша зарплата?

Офіційна зарплата українців в грудні в середньому по країні виросла на 9%.

Держкомстат опублікував чергові дані про те, як змінюються офіційні зарплати українців. У відомстві статистики підрахували, що за минулий рік в середньому по країні життя покращилося на 11%. Офіційна зарплата в грудні виросла на 9% – до 3377 грн. А за рік рівень оплати праці зріс на 10,6%. У відомстві додали до цього той факт, що минулий рік завершився споживчої дефляцією, тому там вирішили, що реальні доходи людей виросли на 11%. Схожі показники по зростанню зарплат саме в кінці року були і в попередні роки. Так, у грудні 2011 року підвищення зарплат склало 12%, а в 2010 році – 11,7%. Фахівці пояснюють це підвищенням прожиткового мінімуму, до розміру якого прив’язані оклади бюджетників.

Якщо розглядати географічний розподіл високих доходів, то, як і раніше, найвищі доходи – у столиці та великих промислових регіонах. Згідно з даними статистичного відомства, в регіональному розрізі найвищі показники в Києві – 5368 грн., Далі йдуть Донецька область – 3811 грн., Севастополь – 3655 грн., Київська область – 3528 грн., Дніпропетровська область – 3385 грн. Найменша зарплата зафіксована на Тернопільщині – 2466 грн.

Що стосується галузей, де був відзначене найбільше зростання, то це бюджетна та енергетична. Хорошу прибавку отримали чиновники, в секторі держуправління зарплати піднялися на 17,6%. Приблизно на стільки ж стали більше одержувати енергетики (+17,5%), лікарі (+16,1%) та вчителі (+10,3%).

А ось в промисловості справи йдуть гірше. Через гальмування економіки оплата праці зросла в середньому на 6,6%. І то всіх витягнула енергетика, про яку писалося вище, а в тій же металургії і зовсім спостерігається спад.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами