ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Що таке кредит під заставу автомобіля?

кредит під заставу автомобіляЧасом бувають ситуації, коли у людей, навіть непогано забезпечених, виникають труднощі з коштами. Припустимо, гроші потрібні вже сьогодні на вирішення питань, які не можуть чекати, а банки можуть допомогти з наданням кредиту лише через певний час, після процедури оформлення документів, перевірки кредитоспроможності позичальника і т.д. Плюс до всього іноді потрібно знайти поручителів, а всі ці дії вимагають знову ж таки часу.

Тому єдиною альтернативою у вирішенні грошових питань може бути лише допомога у вигляді строкового кредиту під заставу автомобіля. Спробуємо розібратися, що таке кредит під заставу автомобіля, в яких випадках заставлене майно (авто) кредитори можуть конфіскувати, які відсотки доведеться виплатити при поверненні кредитних грошей та інші важливі питання.

Що собою являє кредит під заставу авто?

Такий варіант кредитування, як і всі інші форми кредитів, являє собою фінансову допомогу позичальникам, коли гроші потрібні терміново на непередбачені потреби. Фінансова угода, що укладається між банком і позичальником, в цьому конкретному випадку кредитування вважається надійною і вигідною для обох сторін.

Часто на місці банківських систем в якості кредиторів виступають приватні фірми – автоломбарди, які також займаються наданням грошей під заставу транспортних засобів. У приватній компанії готівку можна отримати за лічені хвилини, так як великого пакета документів від позичальника не вимагається, лише наявність документів на володіння автотранспортом та документ, що засвідчує його особу. Необхідно надати документи згідно списку в будь-яке місце, наприклад.

Кредит під заставу автомобіля може отримати будь-який громадянин нашої країни, який досяг повноліття, незалежно від своєї статі, віку, сімейного стану, місця проживання або місця роботи. Єдиною умовою є наявність власного автомобіля, який позичальник надає в заставу до моменту, коли повністю погасить грошовий кредит.

Історія виникнення кредиту під заставу автомобіля

Ця форма кредитування отримала своє «народження» в США в середині минулого століття. Американські банківські організації застосували таку схему кредитування, і вона виявилася успішною, швидко набула поширення і популярність серед широких верств населення. Потім ця форма кредитування «перекочувала» у Європу, а кілька років тому стала популярною і на території України.

Головні причини, якими можна пояснити таку величезну затребуваність кредиту під заставу авто у нас в країні, полягають у наступному:

  • Зростання добробуту українських громадян і можливість мати в кожній родині автомобіль, а іноді і кілька одиниць транспортних засобів на одну сім’ю;
  • Масштабний розвиток автомобілебудування, а також великий приплив доступних імпортних автомобілів в нашу країну;
  • Офіційний дозвіл українським законодавством право вважати автомобіль заставним майном, яке може брати участь в різноманітних фінансових операціях.


При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами