ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Консалтинг в Україні

консалтинг в УкраїніЗамовлення послуги консалтингу в Україні починається тоді, коли збираються дві фірми для того, щоб провести переговори. Зрозуміло те, що на практиці не завжди замовник може чітко сказати чого він конкретно хоче від консалтингової фірми.

Консалтинг в Україні передбачає оплату експрес-діагностики, MIX-оцінки, а також узгодження по строкам та кошторису виконання замовлення. Це важливо тому що в самому процесі обговорення можна виявити групу простих завдань, які не були враховані замовником, а також спільна постановка технічного завдання допоможе оцінити рівень професійної підготовленості консультанта.

Консалтинг в Україні полягає в умінні правильно описати проблему фахівцям, при цьому постановка задачі – це справа консультанта, ви ж повинні докладно і чесно відповідати на поставлені вам питання. Зазвичай консультанти пропонують стандартну анкету, в якій би були зібрані питання, що визначають проблематику.

Проблема при замовленні консалтингу в Україні в тому, що замовник не може самостійно описати проблему, але говорить про її аспекти, а не про суть. Замовники скаржаться на те, що їм важко зрозуміти термінологію консультанта, а також половину його слів, які вважаються професійними. Щоб уникнути цього слід перепитувати консультанта, щоб ви правильно змогли зрозуміти суть сказаного. Якщо ж консультанту з тих чи інших причин буде складно перейти на літературну мову, то готуйтеся до того, що звіт, наданий вам після закінчення роботи буде настільки ж складним.

Замовлення консалтингу в Україні викликає побоювання у замовника через те, що консультанти хочуть багато знати і він (замовник) не може підставити під загрозу свою фірму. Суть в тому, що консультант пропонує рішення виниклої проблеми в суміжній області, тому що область потрібного рішення може істотно відрізнятися від постановки завдання. При замовленні консалтингу в Україні можна збільшити відповідальність консалтингової фірми за результат. Наприклад, методом заохочення, тобто наступною премією консультантам за певні критерії ефективності. Можете використовувати контроль над реалізацією проекту. Наприклад, в компанії поставити відповідальну людину, яка б була куратором проекту з вашого боку, а на певних етапах особисто контролювати виконавців.

Консалтинг в Україні – це процес пояснення цифр, коли одна сторона (замовник) думає, що переплачує, а друга сторона (виконавець) намагається роз’яснити, звідки вийшла така ціна. Для зручності підрахунків бажано розбити проект на складові (наприклад, етапи, напрямки і трудовитрати). Тоді ви зможете наочно переконатися в оцінці необхідних витрат. Гонорар, який називають фахівці можна порівняти з середньо ринковим, але це не завжди себе виправдовує.

Консалтинг в Україні – це оцінка, як додаткових витрат, так і вартості помилки, і недоотримання прибутку. При цьому обов’язково з’ясуйте, консалтингова компанія – це посередник чи вона буде працювати самостійно, чи будуть залучатися додаткові ресурси? Таким чином, ви зможете спрогнозувати додаткові витрати.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами