ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як вирішити неприємності за кордоном?

за кордономПід час відпочинку за кордоном, може статися все, що завгодно. І це не залежить від того, наскільки добре ви спланували все і підготувалися. ДТП, пропажа документів і грошей, обман місцевих жителів або порушення законів країни – все це здатне доставити масу неприємних вражень та емоцій. І в таких непередбачених ситуаціях потрібно чітко знати, що робити в першу чергу і куди звертатися за допомогою. Ніколи не забувайте, що розраховувати варто в основному тільки на себе, а не на представників турфірми або підтримку влади. Однак, бувають винятки коли представники туристичних фірм надають всю необхідну допомогу і підтримку.

Що робити якщо пропали документи?

Під час відпочинку не забувайте про збереження паспорта. Його найкраще зберігати в сейфі готелю разом з грошима. Але, а все-таки, є ситуації, коли він вам знадобитися. Наприклад, взяти в прокат машину або оформити tax-free. Збереження паспорта гарантує відсутність проблем. Але відомі випадки, коли туристи не знаходили свої паспорти, залишивши їх у сейфі готелю. Тому будьте готові до різних неприємностей і, в разі чого, знайте порядок потрібних дій. При пропажі документів, не впадайте в паніку. Зворотний квиток на літак легко відновити, зробивши його дублікат, але без паспорта це дуже складно зробити.

Відповідно до закону, при втраті або крадіжці паспорта, потерпілому туристові оформляють свідоцтво про повернення. Цю процедуру зобов’язані виконувати співробітники українського консульства, але не плутайте з посольством – це різні інстанції. Для того щоб отримати свідоцтво, потрібно наступні документи: довідка з поліції, яка підтверджує втрату паспорта, консульський збір у розмірі 50-100 євро, і якісь документи, за допомогою яких вас можна ідентифікувати, наприклад, права, внутрішній паспорт або військовий квиток. Якщо немає таких документів з собою, то потрібно знайти двох свідків, які є громадянами України.

Якщо ж немає ні документів, ні свідків, то направляється запит до МВС України. При такому розкладі, швидкого повернення додому не вийде. Якщо трапилося так, що документи вкрали разом з гаманцем, то ситуація приймає зовсім не веселий характер. Доведеться розраховувати на удачу в пошуку добрих людей, які захочуть допомогти вам у відновленні документів: оплатять фотографії та консульський збір. Майте на увазі, що свідоцтво про повернення не замінює паспорт, а тільки дозволяє повернутися додому. По ньому вас випустять з будь-якої країни, але пустять тільки в Україну (додому). Але пам’ятайте, що консульство надасть вам підтримку, тільки відповідно до закону. Поліція іноземних держав не завжди охоче зв’язується з консульством іншої держави, тому для підстраховки краще подивіться адресу українського консульства в країні і місті, куди ви прямуєте, на сайті МЗС України. Її співробітники допоможуть швидше вирішити ваші проблеми, підкажуть, як правильно діяти, допоможуть у відновленні документів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами