ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Зміст фінансового аналізу

Зміст фінансового аналізу

Одним з важливих якісних характеристик діяльності підприємства по праву є його рівень стійкості фінансового стану. Оцінка стійкості, як правило, складається з певної сукупності показників, що характеризують такі зміни в функціонуванні організації, як:

 • структура загального капіталу підприємства, його розміщення та основні джерела утворення;
 • ефективність і рівень інтенсивності використання зароблених коштів;
 • рівень платоспроможності, а також кредитоспроможності організації по відношенню до банків і партнерів по бізнесу;
 • створений резерв фінансової стійкості підприємства.

Таким чином, аналіз фінансового стану проводиться на підставі відносних показників, взятих з основного балансу і при порівнянні їх з певними нормами. До них відносяться:

 • загальноприйняті «норми», що визначають ризик можливого банкрутства і подальшого розвитку підприємства, наприклад, рентабельність;
 • з такими ж даними і показниками інших підприємств, зайнятих у тій же сфері, в такому випадку можна визначити більшість сильних і слабких сторін роботи, а також знайти ефективні методи удосконалення в подальшому;
 • з аналогічними показниками, що визначають фінансовий стан підприємства за минулі періоди, в тому числі року, але в цьому випадку необхідно враховувати можливу сезонність діяльності самої організації, наприклад, сільськогосподарських підприємств.

Слід також зауважити, що правильна фінансова діагностика діяльності будь-якої організації базується на цілому комплексі робіт, пов’язаних:

 • з проведенням досліджень більшості процесів у їх взаємозв’язку;
 • з доречним аргументованість планів і управлінських рішень, а також об’єктивної оцінки результатів їх виконання;
 • з виявленням вагомих і важливих факторів, які мають безпосереднє відношення до результатів роботи підприємства;
 • з характеристикою переважних тенденцій і певних пропорцій подальшого розвитку підприємства, з якісним визначенням резервів і ресурсів, які не використовуються на даний момент;
 • з розглядом помилок і досвіду інших схожих підприємств, які варто було б враховувати при практичному управлінні власною організацією.

Фінансовий та господарський аналіз стану обраного підприємства дозволяє ефективно оцінювати сформовану ситуацію, розробляти ефективні методи вирішення існуючих проблем і змінювати політику діяльності, що в свою чергу приїде до загального поліпшення роботи організації, і її подальшого процвітання.

Але не можна за результатом проведеного комплексного фінансового аналізу стану підприємства розраховувати на встановлення конкретної причини кризи. Зовнішнє середовище будь-якого підприємства досить мінливе і перед тим, як ухвалити якесь рішення важливо завжди враховувати всі внутрішні і зовнішні чинники функціонування організації. І тільки комплексний підхід допоможе забезпечити ефективність і результативність роботи.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами