ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Облік нематеріальних активів

Облік нематеріальних активівБудь-яка організація завжди використовує у виробничій діяльності різні об’єкти нематеріальних активів. Наявність яких дає можливість забезпечити сьогодення і майбутнє становлення та розвитку організації.

У наші дні стан промислової, будівельної та інших індустрій вимагає їх безперервного удосконалення. Конкуренція між суб’єктами всередині держави і зовнішніми виробниками накладає на організацію нові обов’язки при відновленні асортименту, а також при підвищенні якості виготовленої продукції або виконуваних робіт. Одним з таких інструментів, які забезпечують виконання даних задач, виступають нематеріальні активи. В їх складі більшу частину складають технологічні розробки, інтелектуальна власність, проектно-технічні роботи.

Під нематеріальними активами звичайно розуміють об’єкти довгострокового користування (від одного року), які не мають будь-якого матеріально-речового змісту, проте мають вартісну оцінку і приносять певний дохід.

Уряд централізовано вказав дві границі нематеріальних активів: мінімально можливий термін використання понад 1 рік, максимально допустимий термін використання – 10 років.

Відзначимо, що до фінансових вкладень прийнято відносити інвестиції компаній в державні цінні папери, інвестиції в статутні капітали інших організацій, а також позики, надані іншим організаціям.

Облік нематеріальних активів, як правило, покликаний вирішувати наступні основні завдання:

1. Забезпечити контроль наявності і збереження сучасних придбання до моменту вибуття.

2. Своєчасно і правильно обчислювати знос.

3. Отримати відомості для коректного розрахунку податків, які перераховуються до бюджету.

4. Отримати даних для того, щоб скласти звітність про наявність та переміщенні нематеріальних активів.

До нематеріальних активів відноситься ряд прав, які виникають таким чином:

  • з авторських прав і інших договорів на твори літератури, мистецтва, а також на об’єкти суміжних прав;
  • з патентів на промислові зразки, винаходи та селекційні досягнення;
  • з прав, що дають можливість придбання брокерських місць, або право використовувати брокерські місця;
  • права користування природними ресурсами;

з свідоцтв на товарні знаки, на корисні моделі, знаки обслуговування або ліцензовані договори на їх використання.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами