ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Федеральна резервна система США купує ще більше облігацій

Федеральна резервна система СШАФедеральна резервна система США (ФРС) замінить «Операцію Твіст», яка скінчиться в кінці минулого місяця, купівлею довгострокових облігацій державної позики США в щомісячному обсязі 45 мільярдів доларів. В рамках операції Твіст з 2011 року купувалися цінні папери з тривалими термінами дії, але в той же час продавалися наявні короткострокові цінні папери. І ось тепер починають вступати в силу зміни.

З січня не буде більше зустрічних продажів, а нові облігації будуть фінансуватися друкарським верстатом. Тому не можна також говорити про продовження операції Твіст. Швидше за все, новий захід варто сприймати як підвищення квантитативної лібералізації.

Ще у вересні центральний банк вирішив придбати іпотечні цінні папери в щомісячному обсязі 40 мільярдів доларів. Разом з новою програмою Квантитативна лібералізація буде складати з січня 2013 року 85 мільярдів доларів у місяць. Баланс центрального банку минулого тижня перебував на рівні майже 2,9 трлн. доларів. Це було приблизно в три рази більше, ніж до фінансової кризи. За допомогою нових заходів баланс до кінця 2013 року має перевищити 4 трлн. доларів.

Комітет з відкритих ринків Федеральної резервної системи США (FOMC) на дводенному засіданні минулого тижня затвердила нову програму. Експерти очікували збільшення покупки облігацій. Також в процентних ставках, відповідно до очікувань, центральний банк залишив їх на рекордно низькому рівні від 0 до 0,25 відсотка. Але все ж не обійшлося без сюрпризу.

Процентні ставки повинні залишатися на «виключно низькому» рівні до тих пір, поки безробіття не впаде, принаймні, нижче 6,5 відсотків. Таким чином, нинішню грошово-кредитну політику вперше пов’язують з чітко визначеною метою. На даний момент рівень безробіття в США складає 7,7 відсотка.

Трохи покращився прогноз по рівню безробіття. У 2012 році він очікується від 7,8 до 7,9 відсотка, тому що в останніх оцінках вересня цього року виходили з рівня не нижче 8 відсотків. У 2013 році розраховують на рівень від 7,4 до 7,7 відсотка, а в 2014 році відсоток безробіття може знову впасти нижче 7% і становитиме, в кращому випадку, 6,8%. На 2015 рік прогнозують відсоток безробіття від 6,0 до 6,6, що ознаменує досягнення цільового рівня.

Економічні перспективи, навпаки, виглядають трохи гірше. У цьому році виходять з темпу зростання валового внутрішнього продукту від 1,7 до 1,8 відсотка, після того, як у вересні він очікувався ще від 1,7 до 2,0 відсотка. У наступному році – це від 2,3 до 3,0 відсотка, у 2014 – від 3,0 до 3,5 відсотка, і в 2015 році – до 3,7 відсотка.

Інфляція, яка, як вже говорилося вище, є умовою політики низьких відсотків, очікується в найближчі роки на рівні не нижче двох відсотків. З цього боку, як і раніше нічого не загрожує, незважаючи на вкрай експансіоністську грошово-кредитну політику.

Як заявив голова Федеральної резервної системи США Бернанке на прес-конференції, «значні ризики» бачать в можливих заворушеннях на міжнародних фінансових ринках. Під цим малася на увазі, зокрема, динаміка розвитку боргової кризи в єврозоні. Нова лібералізація грошової політики, на думку Бернанке, потрібна для досягнення стійкого поліпшення на ринку праці.

Без цього підвищення економічного зростання не буде достатньо інтенсивним. На відміну від, наприклад, Європейського центрального банку, який зобов’язаний підтримувати грошову стабільність, Федеральна резервна система США також має на меті забезпечення повної зайнятості.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами