ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Планетою правлять 147 банкірів і олігархів?

олігарх23 січня у швейцарському селі Давос відкрився черговий Всесвітній економічний форум. Прихильники теорії змови думають, що Давос – це видима частина таємного світового уряду. Над теорією змови сміялися. Та ні, мовляв, не має ніякого світового уряду! Але з кожним роком з’являються все більше нових фактів його існування.

Хто команди віддає?

Місто Женева невелике. За годину можна пройти з одного кінця в інший. Але Женева – на папері – імпортує стільки ж нафти, скільки споживає Китай. Нібито ввозить половину світового виробництва цукру та кави і третину всього планетарного врожаю зерна. Як таке можливо?

Коли говорять про світовий уряд, часто згадують Женеву в зв’язку з тим, що тут знаходяться штаб-квартири міжнародних організацій. Непримітний сірий особняк, навіть не обгороджений парканом, – це штаб-квартира СОТ. Через дорогу – філія ООН. Трохи навскіс – Всесвітня організація праці…

Однак думати, ніби ці організації і є світовий уряд, – глибока помилка.

– СОТ давно нічого не вирішує, – говорила одна людина, яка пропрацювала там років 30. – От бачиш це кафе? Начебто непримітна “споруда”. Але саме сюди приходять люди, які віддають команди співробітникам СОТ.

І хто ж ці люди?

Змок з дірявим дахом

Щоб це з’ясувати, потрібно від штаб-квартири СОТ пройти по березі Женевського озера. Панельні будинки змінюються котеджами.

– Мій тато купив тут шале, – розповідала дочка російського мільярдера, промишляє торгівлею зерном і нафтою. – Шале старе, дах тече, і дороге. Але якщо у тебе ось саме тут немає шале або замку, значить ти не в “зграї”.

Мешканці цих замків і зробили з Женеви центр світової торгівлі. Крихітне місто стільки зерна не їсть і стільки нафти не спалює. Всі ці товари перекуповуються посередниками, зареєстрованими в Женеві. Тут дуже низькі податки і повна недоторканність. Скажімо, нафтою займаються Glencore, Vitol, Trafigura, Gunvor, Mercuria. Досить сказати, що 75% російської нафти і 100% казахстанської продається через Женеву – такі оцінки Швейцарської торгово-транспортної асоціації.

Місто – три відсотка

Біля штаб-квартири СОТ завжди стоїть пікет антиглобалістів. Ці люди в рваних джинсах впевнені: корпорації і є світовим урядом. Але трейдери і посередники – це лише нижча каста еліти. Вище стоять фінансисти.

Щоб їх побачити, потрібно повернутися в стару частину Женеви і пройтися по набережній. За п’ять хвилин ви побачите вивіски всіх найбільших банків світу. На півкілометра зосереджено $ 4,4 трлн., Або 3,0% від грошей всього світу. А ввечері цікаві гуляють: або європейці зі сталевими поглядами в непомітних, але дуже дорогих костюмах, або карикатурні і тим не менш справжні арабські шейхи.

Земля горить?

Банкіри такі круті, але на перший погляд здається, що їх нарешті взяли за зябра. Ще в 2008 році Німеччина почала розшукувати рахунки німців, які ховають свої гроші від податків в Швейцарії. Мало чого добилася. Тепер війну оголосили США і спровокували своїм розслідуванням крах найстарішого в Швейцарії банку – Wegelin & Co. Він заснований в 1466 році! Американцям вдалося довести, що тут сховали $ 1,2 млрд.

Натиснули і на сировинних посередників. На вимогу ЄС Швейцарія підвищує податки на операції перекупників. Складається враження, що світовий уряд потрапив під удар урядів “справжніх”. Але це ілюзія. Насправді це як якщо ви б’єте однією рукою по іншій – своїй руці.

Таємна вечеря

Поїдемо в інше швейцарський місто – Базель. Ще в 1983 році один західний журналіст розповів про таємні посиденьки в будівлі Банку міжнародних розрахунків. Тоді на його статтю не звернули уваги. Тепер спливли подробиці. Там раз на два місяці збираються керівники найбільших центробанків світу. Сидять, потягують коньяк, говорять по душам, без протоколу.

Впадає в око, що левова частка учасників зустрічей пов’язана з Массачусетським технологічним інститутом (США).

Цей інститут здавна співпрацював з Пентагоном. А потім перейшов на економіку. Першою ластівкою ще в 90-і стала книга тамтешнього професора Лестера Туроу “Майбутнє капіталізму”. Жорсткий твір про те, як західної цивілізації утримували владу в мінливому світі.

Гості базельських таємних вечерь – це вищий ешелон світового уряду. І ось дивно виходить. За ініціативою у тому числі центробанків нібито громлять женевських фінансистів. А на ділі – одна команда. Не інакше, як показове шмагання для відводу очей.

Відкинути демократію

Отже, світовий уряд виявилося матрьошкою. Ядро – дуже багаті люди, і згадані глави центробанків у тому числі. До них примикають власники корпорацій і банків. Щоб не світитися, вони збираються під різними дахами і в різних місцях – не тільки в Давосі та Базелі.

Їм є що обговорювати саме зараз, адже хитається система капіталізму в цілому, і потрібно думати, як її реформувати. Директор Інституту проблем глобалізації Михайло Делягін вважає: те, що вони вирішать, мало кому сподобається.

– Хочуть встановити подібність комунізму чи скоріше “темного” середньовіччя. Ринку не буде, введуть глобальний план, – говорить він.

Можливо, відповідь на питання “що буде?” варто пошукати в згаданій книзі Лестера Туроу. Ось характерна цитата: “Потрібні великі структурні зміни. Але, звичайно, демократії вміють це робити найгірше”.

Схоже, вік волі, нехай навіть примарної, підходить до кінця. Ми стоїмо на порозі нової диктатури.

Коментар експерта

Михайло Делягін, директор московського Інституту проблем глобалізації: “Цей клас оформився років 10 тому”

– Керуючий клас – це люди з величезним могутністю, що живуть не вдома, а в готелях, резиденціях. Їм здається дивною сама думка, що можна відносити себе до якоїсь нації. Цей клас оформився років 10 тому. Зараз у нього активно вливаються китайці. Російські олігархи і чиновники там на правах офіціантів.

Едуард ЛИМОНОВ, письменник: “Я стану головним партизаном, лише б їх зупинити!”

– Світовий уряд активно формується. Рулять процесом Штати. Розгром Лівії, атака на Сирію – все це його справи. Якщо глобалісти розпорошаться, я стану самим лютим партизаном-підпільником. Я хочу, щоб всі країни були незалежними і в їхні справи ніхто б не пхався.

Де збираються “керманичі світу”

✔ Давоський форум – проходить в січні в швейцарському селі Давос.

✔ Більдерберзький клуб – 383 людини, які збираються кожного разу в новому секретному місці, імена учасників зашифровані. Але в 2008 році журналістам вдалося зняти, як на клуб їхав глава ФРС США Бен Бернанке. Останнє засідання нібито пройшло в травні 2012 року в штаті Вірджинія.

✔ Комітет-300 – за версією письменника Джона Колемана, таємний союз трьохсот багатіїв, нібито створений у 1897 році. Колеман впевнений, до комітету включили Бориса Єльцина і влаштували розвал СРСР. При уявній маревні комітет нагадує реальний Більдерберзький клуб.

✔ Ротарі-клуб – як вважається, спадкоємець масонів. У світі 33 тис. клубів з 1,2 млн. членів. Офіційна мета – благодійність.

Кому належать багатства Землі

Краще дослідження по світовому уряду зробила в позаминулому році група учених з Федерального технологічного інституту в Цюріху. Вони вивчили 43 000 транснаціональних корпорацій і з’ясували, що в кінцевому рахунку ними управляють всього 147 осіб, які тримають в руках 60% світового ВВП.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами