ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Українські директори заробляють більше за президента

директори Однією з головних особливостей вітчизняних роботодавців є їх категоричне небажання вказувати рівень оплати праці: дані про зарплату є лише у кожному п’ятому оголошенні. Для порівняння: у Росії із зазначенням оплати публікують близько 60% вакансій, у Великобританії – до 90%.

Тим не менше експерти кадрового порталу hh.ua скрупульозно вивчили ринок і виявили найбільш високооплачувані пропозиції. Цифри дійсно вражають. Виявляється, топ-менеджерам (правда, кращим з кращих) в Україні можуть запропонувати зарплату від 96 тис. грн. на місяць, тобто вчетверо більше, ніж заробляє президент!

Зокрема, в 2012-му міжнародна дистриб’юторська компанія, що займає лідируючі позиції в області розподілу продукції важкого машинобудування, шукала фахівця на посаду директора українського офісу. Серед обов’язкових вимог – робота в топ-менеджменті в західній компанії не менше трьох років, досвід роботи з провідними виробниками, вільне володіння англійською, диплом МВА. Такому рідкісному фахівцю надавали не тільки службовий автомобіль і великі зв’язки, а й чималий для України річний дохід від 150 тис. євро. Правда, і обов’язки у директора обіцяли бути немалі: вихід на провідні позиції, розробка та реалізація стратегій розвитку бізнесу, а також забезпечення реалізації бюджетних показників – ні більше ні менше.

– Таких вакансій на вітчизняному ринку небагато – скажімо, через наше агентство проходить не більше десятка на рік, – зазначив провідний експерт українського ринку праці, керуючий партнер рекрутингової компанії SM Consulting Сергій Марченко. – Варто відзначити, що насправді сума для певних посад не так вже й велика. 70-100 тис. грн. в місяць – це звичайні зарплати членів правління банків з першої двадцятки. Іноді на українському ринку пропонують оклади і побільші. Наприклад, кілька років тому мій колега закрив вакансію топа з річним доходом 3 млн. євро. Оскільки оплата його послуг становила 33% річного доходу фахівця, він отримав свій мільйон євро і виїхав жити за кордон.

Експерт роз’яснює, що зарплати з шістьма нулями пропонують в компаніях, що генерують величезні грошові потоки. Наприклад, якщо топ-менеджер компанії, що експортує металургійну продукцію на кілька мільярдів на рік, одержить свої піввідсотка від прибутку, то сума буде обчислюватися десятками мільйонів.

Правда, є одне суттєве “але”: дорости до такого доходу у власній компанії, методично рухаючись по службовій драбині, практично нереально. На “своїх” воліють економити і великі суми пропонують виключно фахівцям з боку.

Очевидно, що на такий щасливий квиток навіть у мріях можуть розраховувати одиниці. Переважній більшості українців доводиться задовольнятися набагато більш скромними доходами. Розрив між максимальною і середньою зарплатами в нашій країні величезний. Так, середня заробітна плата офісних співробітників складає 4-5 тис. грн.. А починаючий спеціаліст часто і зовсім може розраховувати лише на 1-1,5 тис. грн.

Середні зарплати в 2012 році, грн. / місяць

Вищий менеджмент 28,0 тис.

Інформаційні технології 15,0 тис.

Будівництво, нерухомість 13,4 тис.

Продажі 13,0 тис.

Медицина, фармацевтика 12,4 тис.

Управління персоналом 11,9 тис.

Виробництво 11,3 тис.

Маркетинг, реклама, піар 11,0 тис.

Юристи 7,2 тис.

Транспорт, логістика 7,2 тис.

Бухгалтерія 7,0 тис.

Туризм, готелі, ресторани 6,0 тис.

Банки 6,0 тис.

Робочі 5,5 тис.

Адміністративний персонал 4,0 тис.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами