ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon НАЙБАГАТШІ ЛЮДИ УКРАЇНИ

найбагатші люди УкраїниНезаперечно очевидним став факт злиття великого бізнесу і влади на Україні. Рейтинг “Найбагатші люди України в 2012 році” назвав серед найбільш фінансово забезпечених громадян цієї держави шість державних чиновників найвищого рівня.

Після того, як помінялися правила гри в бізнесі, з приходом до влади Партії Регіонів, список найбагатших людей України зазнав певних змін. В основному це торкнулося людей, наближених до глави держави. У цілому до списку увійшли 200 українських громадян, які за рейтингами журналу “Фокус”, стали найбільш успішними людьми минулого року. Серед цього списку особливо примітним слід назвати прорив Юрія Іванющенка, в сім разів збільшив свій капітал протягом року. Уродженець і житель невеликого донецького провінційного містечка Єнакієве, іменований журналістами не інакше як “сірий кардинал” та відомий у кримінальному середовищі як Юра Єнакієвський, з приходом в ешелони влади отримав доступ до управління стратегічним напрямками фінансових потоків в Міністерстві оборони, агропромисловому комплексі та митній службі.

Примітний також факт збільшення власних активів у три рази братами Клюєвими і Василем Хмельницьким. Дійсно, хороші партнерські відносини з владою і депутатський мандат надають можливість багатьом бізнесменам успішно скористатися цим безперечною перевагою. Серед найбагатших людей України можна пройти повз і не назвати Ріната Ахметова, бізнес-структури якого контролюють більше п’ятдесяти відсотків видобутку вугілля. Особливо у зв’язку з його ім’ям згадується ситуація із змінами в складі власників металургійного “непохитного народного підприємства” – комбінату імені Ілліча, що в місті Маріуполь Донецької області. На думку багатьох працівників цього, вже в минулому, “підприємства соціалістичної праці”, ідея незалежного ні від якої влади підприємства, яке належить його працівникам, була повністю дискредитована і віддана його керівником Володимиром Бойко.

Отже, пропонуєм вашій увазі список з найбагатших людей України станом на березень 2012 року:

1. Ринат Ахметов. SCM Group. $18,659 млрд

2. Вадим Новинський. Смарт Холдинг. $4,373 млрд

3. Ігор Коломойський. Група «Приват». $4,187 млрд

4. Геннадій Боголюбов. Група «Приват». $4,187 млрд

5. Дмитро Фірташ. DF Group. $2,834 млрд

6. Костянтин Жеваго. Ferrexpo. $2,260 млрд

7. Костянтин Григоришин. Енергетичний стандарт. $2,019 млрд

8. Віктор Пінчук. EastOne LLC. $ 1,798 млрд

9. Сергій Тарута. Індустріальний союз Донбасу. $1,450 млрд

10. Віктор Нусенкіс. Донецьксталь. $1,444 млрд

11. Віталій Гайдук. Кнсорціум «Індустріальна група». $1,394 млрд

12. Олександр Ярославський. Гуппі DCH. $1,348 млрд

13. Юрій Косюк. Миронівський Хебопродукт. $1,261 млрд

14. Олег Мкртчан. Індустріальний союз Донбасу. $1,250 млрд

15. Андрій Веревський. Кернел Груп. $1,215 млрд

16. Олександр Шнайдер. Midland Group. $1,075 млрд

17. Едуард Шифрін. Midland Group. $1,075 млрд

18. Леонід Юрушев. Інтер Кар Груп. $1,013 млрд

19. Петро Порошенко. Укрпромінвест. $971,0 млнПри використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами