ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Що таке кредит на відпочинок, і як його отримати?

кредит на відпочинокЩо таке кредит на відпочинок?

Кредит на відпочинок – це різновид споживчого кредиту, який можна оперативно взяти з одною метою – оплатити свій відпочинок.

Кредит на відпочинок, по своїй суті, це один з різновидів експрес-кредитування. Для нього типовим є швидке оформлення з мінімумом документів і короткий термін погашення, від трьох до 12 місяців. Тому процентна ставка для кредитів на відпочинок, як правило, трохи вища, для нецільових споживчих кредитів (кредитів не невідкладні потреби).

Сума кредиту на відпочинок видається тільки на вартість путівки (тобто на кишенькові витрати вам ніхто грошей не дасть) і зазвичай безготівковим шляхом перераховується на рахунок турфірми, з якою у позичальника укладений договір на надання відповідних послуг. Готівкою кредит на вiдпочинок видають значно рідше. Розмір кредиту обмежений сумою близько $ 10 тис. Але майте на увазі: як правило, в кредит не може бути придбаний так званий палаючий тур.

Іноді турагенства при оплаті путівок в кредит надають знижки від 3% до 10%.

Як оформити кредит на відпочинок?

Кредити на відпочинок зазвичай офомляются за тими ж схемами, що й експрес-кредити. Зробити це можна як в офісі банку, так і в офісі турфірми (багато з них мають спеціальні партнерські програми з банками). Або ж в турфірмі виписують рахунок, а необхідні документи заповнюються в банку. Рішення про видачу кредиту приймається в той же день, найпізніше – за три дні.

Якщо ваша турпоїздка з якихось причин не відбудеться, можливі два варіанти розвитку подій, в залежності від умов кредитного договору. Або банк анулює зобов’язання позичальника і повертає йому гроші, витрачені на комісії або збори, або залишає собі, в нагороду за працю. Але як правило, ці збори невеликі, так що втрати будуть мінімальні.

Чітких стандартів кредитів на відпочинок ще не склалося. Тому в одних банках від позичальника вимагають внести початковий внесок із власних коштів – від 10 до 30%, а в інших готові позичити суму, рівну повній вартості туру. В останньому випадку позичальникові, швидше за все, доведеться сплатити комісію за видачу кредиту – від 1 до 2% від його суми. Втім, банк може приєднати витрати на комісію до щомісячних виплат в рахунок погашення кредиту.

В цілому, при оформленні кредиту на відпочинок до вас пред’являються традиційні вимоги банків.

Умови кредиту на відпочинок і його погашення обумовлюються у кредитному договорі.

Особливості кредиту на відпочинок

Єдина специфічна відмінність «відпускних» кредитів може полягати в тому, що вам надається невелика відстрочка з погашення. Перший платіж можна внести не в наступному місяці після видачі кредиту, а через два-три місяці. Але таку пільгу зустрінеш далеко не завжди. Тим більше, що кредити на відпочинок цільовим способом пропонує не так вже багато банків. Однак в силу своїх особливостей вони можуть виявитися для вас зручними (так як видаються оперативно) і вигідними (так як ви можете отримати знижку від турагентства).

Якщо ви хочете заощадити час і звести шанси відмови до мінімуму, є сенс звернутися до кредитного брокера. У цьому випадку шанси схвалення вашої заявки зростають у багато разів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами